Політичні новини України та світу

88% студентів інтегрують ChatGPT у процес навчання: у Великій Британії підняли тривогу через вражаючі статистичні дані.

Дослідження у Великій Британії показало "вибухове зростання" використання елементів штучного інтелекту студентами під час навчання в університетах. Зокрема приріст людей, які використовують ШІ, активно зріс за останні 12 місяців.

Протягом минулого року близько 88% студентів, що взяли участь в опитуванні 2025 року, зазначили, що користувалися інструментами на кшталт ChatGPT для отримання оцінок. Це значно більше, ніж 53% у попередньому році. У дослідженні були залучені тисяча студентів, повідомляє The Guardian.

Згідно з даними, представленими в звіті Інституту політики вищої освіти та постачальника цифрових електронних підручників, використання інструментів штучного інтелекту серед студентів зросло з 66% у 2024 році до 92% у 2025 році. Це означає, що лише 8% студентів не застосовують технології ШІ.

Автор звіту, Джош Фріман, зазначив, що такі різкі зміни в поведінці за всього лише рік є практично безпрецедентними, і закликав університети не ігнорувати цю ситуацію.

"Кожне оцінювання необхідно переглядати, якщо його можна легко виконати за допомогою ШІ. Для цього знадобляться сміливі ініціативи з перепідготовки персоналу щодо потужності й потенціалу генеративного ШІ. Інституції не зможуть вирішити жодну з цих проблем поодинці, і їм варто прагнути обмінюватися передовим досвідом одна з одною. Зрештою, інструменти штучного інтелекту потрібно використовувати для просування навчання, а не для перешкоджання", - заявив Фріман.

Студенти відзначають, що застосовують genAI для роз'яснення концепцій, підсумовування статей та генерації ідей для досліджень, але близько 18% з них зізнаються, що безпосередньо вносять текст, створений штучним інтелектом, у свої роботи.

У відповідь на запитання про причини використання штучного інтелекту, студенти переважно зазначали, що це допомагає їм заощаджувати час (51%) і підвищує якість їхніх робіт (50%), згідно з даними звіту.

Головними причинами, що стримують їх від застосування штучного інтелекту, є побоювання бути звинуваченими в академічних порушеннях та страх отримати невірні або упереджені результати.

Загалом, студенти вважають, що їхні університети адекватно реагують на проблеми академічної доброчесності. Зокрема, 80% опитаних зазначили, що політика їхнього навчального закладу є "зрозумілою", а 76% впевнені, що їхній університет зверне увагу на використання штучного інтелекту під час оцінювання. Водночас лише третина (36%) студентів отримала освіту з навичок роботи з штучним інтелектом у своєму навчальному закладі.

Як повідомляв OBOZ.UA, міністерка освіти Франції Елізабет Берн повідомила про впровадження обовʼязкового курсу для школярів зі штучним інтелектом з нового навчального року. Викладатиметься предмет онлайн для учнів середньої школи та дітей, які навчаються в коледжах у 2-му та 4-му класах* (8-10 українські).

Читайте також