Політичні новини України та світу

У Японії відбуваються вибори до сенату.

Цю інформацію передає Укрінформ, посилаючись на Kyodo News.

Палата радників налічує 248 депутатів, які обираються на шість років. Проте склад верхньої палати парламенту оновлюється не одночасно, а кожні три роки відбуваються вибори половини депутатського корпусу. Цього разу також вирішуватиметься доля одного вакантного мандата, тож загалом буде обрано 125 парламентаріїв: з них 75 в одномандатних округах і ще 50 - за партійними списками.

Прем'єр-міністр та голова Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Ішіба акцентував увагу на тому, що основним завданням виборчої кампанії для правлячого блоку є збереження контролю над більшістю в Палаті радників. Це питання є вкрай важливим для підтримки стабільності коаліційного уряду, особливо після втрати більшості у важливій нижній палаті восени минулого року.

Однак, згідно з нещодавніми соціологічними дослідженнями, політична сила, що перебуває при владі, може втратити свою перевагу та залишитися без більшості в Палаті радників.

При цьому головній опозиційній силі - Конституційно-демократичній партії - навряд чи вдасться істотно покращити свої позиції. Опитування дають їй лише 22 місця зі 125, а переможцями цьогорічної електоральної кампанії можуть стати малі опозиційні політсили з популістськими програмами, яким перейдуть голоси виборців від ЛДП.

У разі збереження більшості за ЛДП і "Комейто" прем'єр Ішіба напевно залишиться на посаді. Утім, це можливо навіть у разі невтішних для партії влади результатів голосування, оскільки після формування Палати радників, на відміну від нижньої палати, у ЛДП традиційно не відбуваються вибори нового партійного лідера.

На користь збереження Ішіби на посаді прем'єр-міністра можуть вплинути також переговори зі Сполученими Штатами, що стосуються підвищених мит, які планують запровадити з 1 серпня.

Згідно з прогнозами японських ЗМІ, у разі невдачі на виборах, Ішіба може вирішити залишити свою посаду. Відомо, що він може оголосити про це вже в понеділок, 21 липня, під час пресконференції прем'єр-міністра, яка запланована на цей день.

Третій варіант передбачає, що старі союзники ЛДП та "Комейто" переглянуть свою коаліційну структуру та запросять до співпраці третю політичну силу. У такому випадку, в результаті переговорів, на посаду прем'єр-міністра може бути висунуто кандидата, який не є представником ЛДП.

Згідно з інформацією від Укрінформ, Ліберально-демократична партія прем'єра Шіґеру Ішіби, яка восени минулого року вже позбулася контролю над нижньою палатою парламенту, може також втратити свою позицію в верхній палаті в результаті майбутніх виборів.

Читайте також