TikTok обмежить підліткам доступ до "красивих фільтрів", оскільки це може негативно вплинути на їхню самооцінку.
У компанії також мають намір посилити контроль щодо обмежень на реєстрацію для осіб, які не досягли 13-річного віку.
Платформа TikTok заблокує підліткам доступ до використання "фільтрів краси". Також у компанії планують посилити контроль за обмеженням реєстрації для користоувачів віком до 13 років. Про це повідомляє The Guardian.
Згідно з повідомленнями, це рішення прийнято через побоювання, що додаток може сприяти збільшенню рівня тривожності та зменшенню самооцінки у дітей. Такі висновки були зроблені під час дискусій на форумі з питань безпеки, що відбувся у європейському офісі TikTok, розташованому в Дубліні (Ірландія).
Обмеження торкнуться фільтрів, які трансформують зовнішність дітей у способи, недоступні звичайній косметиці. Це стосується, зокрема, фільтра "Сміливий гламур" (Bold Glamour), який дозволяє користувачам у додатку не лише побачити себе з макіяжем, але й із частково модифікованими рисами обличчя, наприклад, з об'ємнішими губами та піднятими бровами.
Раніше застосування таких фільтрів підлітками викликало тривогу, оскільки віртуальна трансформація зовнішності могла призвести до негативного сприйняття власного вигляду в реальному житті. Проте нові правила TikTok не обмежать можливість продовжувати користуватися веселими фільтрами, які дозволяють додати до обличчя, наприклад, заячі вуха чи собачі носи.
TikTok також оголосив, що посилює заходи для блокування доступу до платформи для користувачів віком до 13 років. З цією метою у компанії планують до кінця 2024 року запустити випробування нових автоматизованих систем, які виявлятимуть порушення вікових обмежень.
Також у компанії зазначили, що щоквартально з платформи видаляють 20 мільйонів облікових записів дітей по всьому світу. Іноді під блокування можуть потрапити й дорослі користувачі; в таких випадках TikTok рекомендує оскаржити це рішення та відновити доступ до свого акаунту.
Як зазначила Хлоя Сеттер, керівниця TikTok з безпеки дітей, такі ініціативи можуть викликати незадоволення у підлітків, проте для компанії найголовніше – це забезпечення їхньої безпеки.
Нагадаємо, що на початку листопада сім французьких родин звернулися до суду проти соціальної мережі "ТікТок", стверджуючи, що їхні підлітки стали жертвами небезпечного контенту, внаслідок чого двоє з них покінчили життя самогубством у 15-річному віці.