Режисер документального фільму про Джона Леннона та Йоко Оно поділився цікавою інформацією про їхні стосунки.

Режисер документального фільму One to One: John & Yoko ("Сам на сам: Джон і Йоко") Кевін Макдональд поділився, що в 1973 році зіркове подружжя розлучалося через політику
Цю інформацію він виклав у статті для видання The Guardian.
Британський режисер Кевін Макдональд створив документальний фільм про колишнє подружжя мисткині Йоко Оно і музиканта The Beatles Джона Леннона One to One: John & Yoko ("Сам на сам: Джон і Йоко"). Стрічка висвітлює нью-йоркський період життя пари.
Для створення фільму Макдональд залучив "велику кількість раніше неіснуючих телефонних записів, домашніх відеоматеріалів та архівних матеріалів".
"Цей фільм відрізняється від звичних стрічок у багатьох аспектах, адже він занурює глядачів у атмосферу життя, політики та музики тієї епохи без традиційних обмежень музичних документалістик. Центральною подією є концерт One to One, проведений парою в Медісон Сквер Гарден влітку 1972 року - це був єдиний повнометражний концерт Леннона після його виходу з The Beatles", - підкреслює режисер.
Леннон і Оно були постійними учасниками маршів і політичних зібрань. Музикант почав сприймати себе як трубадура і єдиний раз у своєму житті ненадовго прийняв ідею насильницької революції як єдиної відповіді на бомбардування мирного населення у В'єтнамі.
Макдональд отримав дозвіл від єдиного сина пари, Шона Таро Оно Леннона, який відкрив йому доступ до своїх особистих архівів. Таким чином, режисер зміг ознайомитися з домашніми відеозаписами подружжя, а також отримав коробку з записами їхніх телефонних розмов.
"Ви чуєте, як вони ведуть бесіду з кимось зі світу мистецтва, чи з менеджером Леннона Алленом Кляйном, чи зі своїм сусідом — це просто їхнє звичайне життя в той момент. Я впевнений, що навіть найпалкіший і найобізнаніший фанат The Beatles буде вражений", - зазначив режисер.
Він відзначив, що досліджуючи період у стосунках, висвітлений у фільмі, Макдональд виявив, що Леннон і Оно були "абсолютно відданими, навіть співзалежними". Режисер заявив, що на розрив подружжя вплинула політика.
Розставання Леннона та Оно влітку 1973 року стало результатом подій, що відбулися після переобрання Ніксона в листопаді попереднього року, хоча пара знову зійшлася в 1975 році. Це був важкий удар для прогресивних сил в Америці. Усі зусилля Леннона, Оно та їх оточення, спрямовані на формування громадської думки, виявилися безрезультатними. Ніксон здобув вражаючу перемогу, вигравши 49 штатів з 50, тоді як Леннон відчував себе розгубленим. Яка ж була мета всього цього? Здається, саме ця післявиборча розчарованість стала причиною його розриву з Оно. Політика раптово перетворилася на особисту драму, - підкреслив Макдональд.