Науковець у кишені: OpenAI представила ШІ-агента, здатного до комплексних досліджень.
OpenAI представила нового штучного інтелектуального агента, створеного для підтримки складних і глибоких досліджень, використовуючи можливості ChatGPT.
ChatGPT Deep Research призначений для випадків, коли потрібна не швидка відповідь чи підсумок, а ретельний аналіз інформації з багатьох вебсайтів та інших джерел. У дописі в блозі OpenAI повідомляє, що ця нова можливість розроблена для людей, які займаються інтенсивною науковою роботою в таких сферах, як фінанси, наука, політика та інженерія, і потребують ретельного, точного та надійного дослідження. Це також може бути корисним для тих, хто робить покупки, які зазвичай вимагають ретельного вивчення, як-от автомобілі, техніка та меблі.
На даний момент OpenAI надає повний доступ до Deep Research тільки користувачам, які мають найдорожчий підписний план – ChatGPT Pro, вартість якого становить 200 доларів на місяць. Власники підписок Plus і Team зможуть отримати обмежений доступ (до 100 запитів на місяць) незабаром, а пізніше й користувачі Enterprise. OpenAI має намір запустити підтримку для Plus приблизно через місяць.
Відповідь на запитання з використанням глибокого дослідження може займати від 5 до 30 хвилин. Також наразі результати глибоких досліджень ChatGPT є лише текстовими. Розробник має намір додати вбудовані зображення, візуалізацію даних та інші аналітичні інструменти в майбутньому. Крім того, планується додати можливість підключати більш спеціалізовані джерела даних, включаючи джерела на основі підписки.
OpenAI стверджує, що провела оцінку Deep Research, використовуючи складний тест Humanity's Last Exam, до якого входять понад 3000 запитань високого рівня з різних академічних дисциплін. Модель o3, що підтримує функціонування Deep Research, продемонструвала точність 26,6%. Хоча це може здаватися низьким результатом, він значно перевищує показники багатьох інших ШІ-моделей. Наприклад, Gemini Thinking отримала 6,2%, Grok-2 — 3,8%, а GPT-4 від OpenAI — лише 3,3%.