Політичні новини України та світу

Куди поділася Меркель, яку пенсію вона отримує, і який внесок зробила у вирішення українських проблем?

Протягом 16-річного терміну з 2005 по 2021 рік Ангела Меркель виконувала обов'язки федерального канцлера Німеччини. За цей період вона здобула репутацію одного з найзначніших політичних діячів на міжнародній арені та активно брала участь у багатьох важливих процесах, зокрема тих, які стосуються України.

Після відставки Меркель фактично зникла з політичної орбіти, проте періодично дає інтерв'ю і ділиться своєю думкою про політичні процеси в усьому світі. OBOZ.UA вирішив дізнатися, де зараз Меркель, яку пенсію вона отримує і як "приклала" руку до проблем України.

Ще за кілька місяців до відставки у 2021 році Меркель поділилася, що на пенсії хотіла б просто відпочити від численних зустрічей та загалом від політики. Чим саме займається Меркель у особистому житті, невідомо. Однак кілька разів в інтерв'ю Меркель говорила, що читання книг займає одне з перших місць у списку її хобі.

У червні 2022 року під час інтерв'ю вона поділилася своїм способом організації життя. Меркель розповіла про свої зимові походи уздовж Балтійського моря та безліч аудіокниг, які вона слухає. У листопаді 2024 року вона представила свою нову книгу під назвою "Свобода", в якій аналізує 35 років, проведених у НДР, а також наступні 35 років свого життя як політика, канцлера та на пенсії.

До кінця своєї політичної кар'єри та за поточною інформацією Меркель живе зі своїм чоловіком Йоахімом Зауером у старій квартирі в Берліні. Квартира розташована в історичному районі Доротеєнштадт, у будівлі, що є пам'яткою архітектури, збудованою в 1830-х роках, і має чотири поверхи.

Згідно з офіційними даними Асоціації платників податків, пенсія Ангели Меркель на сьогоднішній день становить приблизно 15 тисяч євро щомісяця. Окрім цього, вона також користується рядом інших пільг, які включають офісні приміщення та персонал. Як повідомляють німецькі ЗМІ, розмір пенсії для колишніх політиків визначається відповідно до Закону про членів парламенту, який гарантує, що ті, хто вийшов на пенсію, можуть отримувати до 65% від своєї парламентської винагороди. Ця сума залежить від тривалості перебування особи на посаді депутата Бундестагу. Завдяки своєму 30-річному стажу в парламенті, Меркель має право на максимально можливу пенсію.

Цікаво, що Меркель володіє кількома нерухомими об'єктами та активами, чия вартість вимірюється мільйонами. Під час свого канцлерства її щомісячний дохід перевищував 35 тисяч євро, і, ймовірно, вона вклала значну частину цієї суми в інвестиції.

Варто зазначити, що чималу роль відіграла Меркель у політиці України. У своєму першому інтерв'ю після повномасштабного вторгнення РФ в Україну колишній канцлер заявила, що їй нема за що перепрошувати - ні за свою реакцію на анексію Росією Криму, ні за протидію вступу України до НАТО, яке вона вважала передчасним.

У 2008 році Україна висловила бажання отримати "План дій щодо членства в НАТО" (ПДЧ) і була на порозі цього. Проте на саміті альянсу в Бухаресті того ж року Україна зіткнулася з відмовою, зумовленою позицією Німеччини та Франції.

Через 14 років після подій, Меркель визнала, що обрала таку позицію, оскільки вже тоді усвідомлювала реальні наміри російського диктатора Путіна. Вона зазначила, що не прагнула провокувати його, надаючи Україні План дій щодо членства в НАТО. Крім того, Меркель підкреслила, що в той час Україна не була готова до вступу в Альянс, оскільки, на її думку, була ще в стадії формування демократичних інститутів і знаходилася під впливом олігархів.

Вона також зізналася, що в 2021 році усвідомила неминучість повномасштабного вторгнення в Україну. За її словами, вона зрозуміла, що Путін фактично завершив Мінський процес. При цьому Меркель підкреслила, що не була наївною під час переговорів з російським диктатором. Вона пояснила, що дипломатичні зусилля не є помилковими лише тому, що не дали бажаного результату, але визнала, що єдиною мовою, яку розуміє Путін, є військова сила. Загалом Меркель чітко засудила агресивну війну Росії, проте додала, що й Захід не зробив достатньо для того, щоб уникнути нападу на Україну.

Нагадаємо, що колишня канцлер Німеччини Ангела Меркель несподівано висловилася про необхідність "врахування інтересів" Росії у контексті мирного врегулювання конфлікту між РФ та Україною, а також можливого нападу загарбників на держави НАТО. Водночас вона зазначила, що ще зарано робити висновки, чи підтримуватиме президент США Дональд Трамп диктатора Володимира Путіна.

Як інформував OBOZ.UA, Ангела Меркель закликала розглянути можливість дипломатичних підходів для завершення конфлікту в Україні. Вона охарактеризувала агресію Росії як "явне" порушення міжнародних норм, проте відмовилася визнати Мінські угоди, нав'язані Кремлем, помилковими.

Читайте також