Допомога з боку США не надасть: причини, чому політика Трампа викликає незадоволення в країні
"Не мій президент" та "Маск мусить піти" – з такими закликами американці вийшли на вулиці для протесту.
Адміністрація Трампа не має наміру нав'язувати Україні та європейським країнам умови для будь-яких двосторонніх угод з Росією. Держсекретар США Марко Рубіо провів ряд телефонних бесід з представниками Великої Британії, Франції, Німеччини та Італії, щоб заспокоїти їх. Він стверджує, що переговори, що проходять у Саудівській Аравії, не є радикальним відхиленням від американської зовнішньої політики, а лише першим кроком для оцінки серйозності намірів Кремля щодо укладення угоди. Однак, здається, заспокоювати потрібно не лише європейських партнерів. У самих США зростає напруженість і незадоволення діями Трампа. Реакції на цю ситуацію відстежує журналістка "5 каналу" Ярослава Годзиневська.
Допомога з боку Сполучених Штатів більше не буде доступною. Принаймні, наразі ситуація виглядає саме так. Конгрес, який контролюється республіканцями, не має наміру навіть обговорювати це питання. Спікер Палати представників чітко висловився: "Поки що немає на це зацікавленості". Так він відреагував на запитання про можливість нової фінансової підтримки Україні. Під час конференції в штаті Меріленд учасники запитали, чи планує конгрес виділення безпекового траншу. На його заперечення зал відреагував тривалим гулом незадоволення.
"В даний момент немає бажання займатися цим. Ця ситуація триває занадто довго. За різними оцінками, Росія втратила близько 700 тисяч солдатів, а можливо, й більше. Українці також понесли значні втрати. Ми повинні завершити цей конфлікт. Президент Трамп правий. Пора його зупинити. Він є тією потужною силою, яка, на мою думку, здатна це зробити," - зазначив спікер Палати представників США Майк Джонсон.
Напередодні стало відомо, що Вашингтон вирішив припинити всі закупівлі озброєння для України. Більше того, США видалили всі проукраїнські формулювання з заяви країн "Великої сімки" з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення. Ці зміни в позиції США сталися після скандальних коментарів Дональда Трампа, який назвав Володимира Зеленського диктатором і звинуватив Україну у розв'язанні війни. Канада підготувала перший проект заяви, який зберігав проукраїнський настрій, що був характерний для союзників з самого початку вторгнення. Проте, Вашингтон вніс корективи до документа, в результаті чого в заяві більше не згадується ні про росію як агресора, ні про Україну як жертву.
"В якому світі він існує? Він не лише спростовує факти та істину, але й виявляє абсолютно недобрі наміри. Це огидна зрада нації, що боролася та жертвувала своїм життям за свободу. Наш президент так зневажає правду і пам’ять відважних чоловіків і жінок, які захищають свою та нашу свободу. Їхня боротьба - це також і наша боротьба, а капітуляція президента виглядає жалюгідно та безсило," - висловився сенатор-демократ від Коннектикуту Річард Блументаль.
Вражає, як президент продовжує відтворювати путінську пропаганду, закладаючи основи для переговорів, які вигідні Росії за рахунок України. Український народ не розпочинав цю війну — це зробив Володимир Путін. Українці відчайдушно борються за свій дім. Страждання та руйнування, які переживає українська нація, вражають до глибини душі, і все це відбувається через дії Путіна. Також важливо пам'ятати про Сполучені Штати. Є ймовірність, що деякі з нас вважають, що вже досить. Але якщо ми поступимося Путіну сьогодні, Америка неминуче зіткнеться з наслідками цього в майбутньому. Історія це підтверджує, - підкреслив сенатор-демократ Чак Шумер з Нью-Йорка.
Протягом останніх кількох днів політичні дії Дональда Трампа викликали обурення серед сенаторів. Зрозуміло, що критика з боку демократів є очікуваною, адже чинний президент намагається звинуватити попередню адміністрацію при кожній нагоді. Проте його захоплення Путіним та публічне зневаження українського президента викликали незадоволення навіть серед його однопартійців.
"У цьому я не можу погодитися з позицією Білого дому. Твердження про те, що Україна ініціювала війну, є хибним. Я переконаний, що відповідальність за початок конфлікту лежить на Володимирові Путіні. Беручи до уваги трагічний досвід, я вважаю Путіна гангстером, і це гангстер із темною душею", - висловився сенатор-республіканець з Луїзіани Джон Нілі Кеннеді.
"Я не вважаю, що президент Зеленський несе якусь відповідальність. Це було агресивне вторгнення з боку Росії, яке не мало жодних підстав", - заявила сенаторка-республіканка з штату Мен Сьюзан Коллінз.
"Я категорично не погоджуюся, що Володимир Зеленський розпочав війну. Цілком зрозуміло, хто розпочав війну. Це точно була Росія за вказівкою путіна. І я точно не назвала б президента Зеленського диктатором", - наголосила сенаторка-республіканка від штату Аляска Ліза Меркавскі.
Тим часом наростає і народне невдоволення. "Не мій президент" та "Маск мусить піти" – з такими закликами американці вийшли на вулиці для протесту.. Мітингують проти політики чинного президента та його поплічників. Зокрема, розпоряджень Трампа щодо мігрантів та скорочення витрат. Мітингувальники називають ситуацію у владі переворотом, а дії влади незаконними. Найбільші акції відбулися у Бостоні, Флориді та Каліфорнії.
Ярослава Годзиневська, телеканал "5"
Нагадаємо, що Дональд Трамп висловив своє бачення щодо участі Зеленського в перемовинах з Росією.
Читайте також: кремль не розуміє тактику Трампа в переговорах - Bloomberg.
Перегляньте також: