Політичні новини України та світу

Азійські фондові ринки знижуються напередодні засідання Федеральної резервної системи, тоді як китайські акції переживають падіння через невдоволення новими даними з CEWC.

Азіатські акції різко впали в п'ятницю слідом за втратами на Волл-стріт, в той час як китайські акції впали, оскільки оновлення політики після гучного засідання законодавчого органу не змогли забезпечити широкомасштабний економічний стимул, як очікувалося.

Американські фондові індекси завершили торги зниженням, оскільки інвестори коригували свої позиції напередодні засідання Федеральної резервної системи США, запланованого на наступний тиждень. Незважаючи на те, що зменшення ставки на 25 базисних пунктів було прогнозованим, ф'ючерси на Волл-стріт залишалися в основному на стабільному рівні під час азіатських торгових годин.

Китайський індекс Shanghai Composite знизився на 1,8%, тоді як індекс Shanghai Shenzhen CSI 300 впав на 2%. Гонконгський індекс Hang Seng також втратив 1,9%, і всі три індекси помітно відстали від своїх аналогів у Азії.

Інвестори були розчаровані агресивними стимулюючими заходами після новин з Центральної економічної робочої конференції Китаю (CEWC), дводенної зустрічі, яка завершилася в четвер.

"Як Політбюро, так і CEWC більше схожі на політичний огляд заходів стимулювання останніх місяців, ніж на нову угоду про підтримку економіки. Більшість варіантів політики вже були реалізовані або обговорені міністерствами на попередніх прес-брифінгах, і питання щодо майбутніх стимулів буде не "що", а "скільки", - зазначають аналітики ANZ у своїй записці.

Державні ЗМІ повідомили, що Китай пообіцяв збільшити дефіцит бюджету, збільшити випуск боргових зобов'язань і пом'якшити монетарну політику, щоб підтримати економічне зростання на тлі очікуваної торгової напруженості з США. Але ринки вважають, що ці заходи навряд чи забезпечать негайний економічний імпульс, необхідний для протидії дефляційному тиску в Китаї.

На CEWC Пекін визначає цілі для економічного зростання, бюджетного дефіциту, випуску боргових інструментів та інших показників на наступний рік. Ці цілі узгоджуються під час засідання, але офіційно їх не оголосять до щорічної сесії парламенту в березні.

Японський індекс Nikkei 225 зменшився на 1,3%, тоді як TOPIX впав на 1,4% напередодні засідання Банку Японії, запланованого на наступний тиждень.

Центральний банк, за інформацією агентства Reuters, має намір зберегти чинні процентні ставки на наступному тижні, оскільки його представники бажають мати більше можливостей для аналізу глобальних ризиків та прогнозів щодо зростання заробітної плати в 2024 році.

У всьому світі інвестори були обережними напередодні засідання ФРС наступного тижня. Очікується, що наступного тижня ФРС знизить процентні ставки на 25 базисних пунктів, однак вищі, ніж очікувалося, показники індексу цін виробників і споживчої інфляції, опубліковані цього тижня, затьмарили довгостроковий прогноз центрального банку щодо процентних ставок.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 знизився на 0,7%, тоді як індекс Composite Jakarta Stock Exchange в Індонезії впав на 0,3%.

Попри загальноукраїнську тенденцію, акції південнокорейського індексу KOSPI збільшилися на 0,3% напередодні наміченого голосування в парламенті щодо імпічменту президента Юн Сок Йола.

3 грудня президент Юн тимчасово оголосив воєнний стан у Південній Кореї, однак вже через кілька годин скасував це рішення. Цей крок викликав початок кримінального розслідування щодо Юна на фоні закликів до його усунення з посади.

В п'ятницю індійський ф'ючерс на індекс Nifty 50 показав обережний старт, тоді як малайзійський індекс FTSE Malaysia KLCI піднявся на 0,3%.

Читайте також