Політичні новини України та світу

20 років від Помаранчевої революції. Роман Безсмертний зазначив наявність політика, якого українці значно недооцінили - Завтра.UA.

"Між справжнім образом Івана Степановича (Плюща) і його сучасним сприйняттям існує значна прірва."

Народний депутат України Іван Плющ відіграв важливу роль у становленні незалежності України та формуванні її державності. Про це заявив народний депутат багатьох скликань Роман Безсмертний в інтерв'ю "Главкому", присвяченому 20-річчю Помаранчевої революції.

"Між тим, яким був Іван Степанович (Плющ, - "Главком"), і тим, як його представляють зараз, - величезна прірва. Бо в тому числі завдяки Плющу Україна утримувала курс на незалежність. Він дуже чітко уявляв, що таке Москва і що від Москви добра чекати не можна", - сказав Роман Безсмертний.

Народний депутат звернув увагу на те, що Плющ забезпечував ефективну взаємодію з партійно-господарською елітою, яку, за загальним визнанням, тільки він міг тримати в межах дисципліни.

"Він усвідомлював важливість позицій у державних структурах - як в уряді, так і в парламенті, а також в адміністрації президента. З одного боку, він критикував цих людей, а з іншого - намагався їх підтримувати. Життя підтвердило обґрунтованість його поглядів стосовно багатьох осіб, які працювали як з Кучмою, так і з Ющенком", - зазначається в інтерв'ю.

Безсмертний додав, що в 1993 році Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Іван Плющ здійснили візит до Праги, де мали зустріч з Вацлавом Клаусом, який вважається батьком чеських реформ. Під час цієї зустрічі вони обговорили концепцію розвитку України, що передбачала економічну стабілізацію та інтеграцію до НАТО і Європейського Союзу.

У 1993 році Кучма, Ющенко та Плющ відправилися до Праги, де зустрілися з Вацлавом Клаусом, який є одним із архітекторів чеських реформ (Вацлав Клаус обіймав посаду прем'єр-міністра Чехії з 1992 по 1998 рік, а також був президентом країни з 2003 по 2013 рік - "Главком"). Під час цієї зустрічі був розроблений план розвитку України. Я особисто бачив ці документи. Вони містили сім або вісім ключових напрямів, включаючи економічну стабілізацію, а також прагнення до НАТО і Європейського Союзу. Проте на той час курс на євроінтеграцію залишався досить умовним, оскільки реалізація Маастрихтського договору ще була попереду (цей документ став основою для створення Європейського Союзу - "Главком"), - зазначив депутат.

Роман Безсмертний зазначив, що Плющ ставився до Ющенка, як до свого рідного сина: "Особливо враховуючи, що свого сина він втратив... Як батько, можу сказати, що в такі моменти людина починає шукати, кому можна виливати свої емоції... Він шанував Ющенка і вірив у його потенціал для України. Якщо ж іноді висловлювався різко, то це була його сутність, наш Іван Степанович... Попри це, він намагався налагодити стосунки між Кучмою та Ющенком, спонукаючи їх до діалогу. Ющенко, на жаль, не завжди прислухався до його порад".

Нагадуємо, що Роман Безсмертний, депутат народної ради кількох скликань, охарактеризував призначення Віктора Медведчука на посаду керівника адміністрації президента Леоніда Кучми у 2002 році як "великий ребус".

Читайте також