Політичні новини України та світу

Луценко вважає, що Зеленському варто подумати про зміну представника для переговорів з командою Трампа.

Політик Юрій Луценко висловив думку, що президент Володимир Зеленський повинен подумати про зміну головного переговорника з адміністрацією Трампа. Він пропонує спочатку призначити кваліфіковану та досвідчену особу на позицію спеціального представника в Сполучених Штатах.

Таку точку зору він озвучив під час ефіру на каналі Еспресо.

"Сьогодні, як би це не звучало сумно, ані Трамп, ані його оточення, на жаль, не мають бажання спілкуватись з керівництвом України. Це велика проблема. І від цього жоден український громадянин не може мати задоволення, бо це біда. У звʼязку цим президент Зеленський має щось з цим робити. З мого погляду він має змінити перегевірника з адміністрацією Дональда Трампа. Якщо Зеленський не може відсторонити Єрмака, то нехай так, як зробили американці. Спершу призначити спеціального представника. Просто призначте притомну й професійну людину спеціальним представником. До прикладу, ним міг би стати Валерій Чалий, який працював послом України в США і працював з американськими президентами, або Роман Безсмертний, який є чудовим дипломатом. Можна перераховувати безліч прізвищ. В нас є розумні люди, які можуть проводити важкі й дуже складні переговори. Уповноважте людину, але цього, на жаль, не відбувається", - пояснив Луценко.

Політик також прокоментував слова президента США Дональда Трампа про Україну. За його словами, варто звертати увагу не на слова Трампа, а його дії.

В даний час існує чимало зрозумілого незадоволення висловлюваннями Дональда Трампа. Проте, важливо оцінювати не лише його слова та епітети, які, чесно кажучи, нагадують велике шоу, а звертати увагу на його дії. Також слід пам'ятати, що дипломатична політика Трампа базується на двох ключових принципах: для малих країн – це жорсткий тиск, а потім відступ, а для небезпечних держав – навпаки, пряники. Якщо підсумувати всі його заяви за місяць роботи, можемо помітити, що він та його команда неодноразово запевняли, що не віддадуть Путіну території України, які вона контролює. Крім того, він готовий постачати Україні зброю, але за фінансування українців і європейських партнерів. Хоча цей підхід може викликати у нас заперечення, він, безумовно, є прагматичним, адже Україна в першу чергу слугує щитом безпеки для Європи, - підкреслив він.

18 лютого Трамп на пресконференції заявив, що рівень довіри в Україні до президента впав до 4%. Зеленський у відповідь на це сказав, що Трамп "живе в дезінформаційному просторі".

Також глава Білого дому висунув претензію щодо допомоги Києву на $350 млрд: "Ми надали Києву, здається, $350 мільярдів. Ну, можливо, трохи менше, але це значна сума. Але де всі ці гроші? Куди вони йдуть? Я ніколи не бачив жодного звіту про це".

"Ми маємо зовсім інші дані. У нас ситуація зовсім прозора: війна обійшлася нам у $320 млрд. З них $120 млрд - це кошти українського народу, платників податків. А $200 млрд складають допомога від США та Європейського Союзу, яка включає в себе постачання зброї", - зазначив Зеленський.

19 лютого Трамп заявив, що Зеленський відмовляється проводити вибори та має дуже низькі позиції в українських опитуваннях. Він назвав Зеленського "диктатором без виборів".

Водночас, посол Європейського Союзу Катаріна Матернова зазначає, що вибори в Україні можуть відбутися не раніше ніж через шість місяців після закінчення воєнного стану.

20 лютого Єврокомісія відреагувала на заяву Трампа, підкресливши, що "Україна - це демократія, а путінська Росія - ні".

Читайте також