Політичні новини України та світу

Екологічне відновлення та нові перспективи: Україна має намір зайняти провідну позицію на глобальному ринку критично важливих сировин.

Знімаємо грифи обмеження - відкриваємо доступ до інформації про стратегічні та критичні мінеральні ресурси. Це не просто про прозорість, це про довіру. Відкритість дозволяє ефективніше працювати з партнерами та створює нові можливості для інвестицій.

На цьому заході Міністр охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Світлана Гринчук підкреслила важливість співпраці під час Форуму "Влада та бізнес: від діалогу до партнерства". Цей форум був організований у рамках швейцарсько-українського проєкту "Зміцнення членських бізнес-об'єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні", який реалізується Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Міністерством економіки та за підтримки Швейцарії.

Відкриваючи Форум, президент України Володимир Зеленський підкреслив, що вперше в історії країни здійснюється систематична співпраця з партнерами для залучення інвестицій у виробничу сферу України. Цю ідею підтримав і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, зазначивши, що відновлення країни створює нові можливості для тісної співпраці з іноземними інвесторами у реалізації спільних проєктів у прибуткових секторах.

На сесії, присвяченій Американсько-українському інвестиційному фонду, обговорювали ключові пріоритети для України. Було акцентовано, що для нашої країни фонд відкриває нові перспективи для залучення інвестицій у сталий зелений розвиток та відновлення.

"Наша задача полягає у знаходженні гармонії між розвитком видобутку природних ресурсів та охороною навколишнього середовища. Ми прагнемо інтегрувати українські природні ресурси та CRM у глобальні ланцюги постачання, а також створити власні цінні ланцюги. Важливо ініціювати нові етапи переробки в Україні, щоб виготовляти продукцію з високою доданою вартістю. Для цього нам потрібно залучити інвестиції, впроваджувати нові сталий технології та ефективні довгострокові моделі бізнесу. Сьогодні світовий ринок зазнає змін, і Україна має всі шанси стати одним із ключових гравців, використовуючи Фонд та інші інструменти", - заявила Світлана Гринчук.

За її словами, на державному рівні вже вжито ряд заходів для створення сприятливих умов для інвестування — від реформ у різних секторах до доступу до геологічної інформації. Європейські партнери, під час проведеного цього року аналізу в рамках переговорного розділу 20 (промислова політика), також відзначили високу відповідність українського законодавства Регламенту ЄС 2024/1252, що стосується сировинних ресурсів і критичних матеріалів.

Ось кілька основних ідей Світлани Гринчук:

Читайте також