Політичні новини України та світу

Замість концепції "миру через силу", Трамп обирає зближення з Росією: FT розкриває причини різкого зміни його позиції.

Є й негативні сторони у різкої зміни в риториці Трампа, а є й заспокійливі.

Президент США Дональд Трамп упродовж останніх днів встиг шокувати західних союзників, розпочавши прямі перемовини з Росією та розкритикувавши Україну і президента України Володимира Зеленського особисто. Нині Трамп, відповідаючи на запитання журналістів, заявив, що Росії можна довіряти в переговорах щодо врегулювання війни.

"Так, я думаю, росіяни хочуть закінчення війни. Я в це дійсно вірю", - заявив президент США, пише Financial Times. Трамп прямо визнав, що Москва має перевагу в конфлікті, що вони "захопили багато територій" і на руках у них "сильні карти" через це.

Згідно з інформацією, його гнів викликала відмова України від першого варіанту угоди про корисні копалини, в якій йшлося про передачу 50% доходів від видобутку до США.

"Після того, як Трамп здобув перемогу на виборах, європейські партнери та республіканці в Конгресі сподівалися, що його зовнішня політика ґрунтуватиметься на концепції 'миру через силу'. Проте, замість цього, Трамп швидко налагоджує тісні зв'язки з Москвою, що призводить до здивування союзників", - зазначається у статті.

Директор програми трансатлантичної безпеки в CNAS Андреа Кендалл-Тейлор вважає, що Трамп готовий завершити війну за будь-яку ціну, не замислюючись про наслідки. Вона турбується, що кремлівський диктатор Володимир Путін зможе витягнути поступки зі США, що згодом тільки зміцнить позиції Росії для майбутньої агресії.

При цьому ЗМІ пише, що деякі республіканці в оточенні Трампа починають нервувати. Зокрема, сенатор Джон Кеннеді від Луїзіани розкритикував Білий дім за звинувачення на адресу України, нагадавши, що саме Росія почала війну.

Однак колишній радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон наголошує, що нинішня політика президента США, який постійно дає Путіну "нові переваги", не отримає підтримку в Конгресі.

"У Конгресі немає більшості за таку політику. Люди бояться говорити про це вголос, але підтримку вона не отримає", - наголосив він.

Раніше УНІАН повідомляв, що в Німеччині пригрозили наслідками для США через політику Трампа щодо України. "Ми збільшуємо тиск на американців, щоб вони зрозуміли, що можуть втратити якнайбільше, якщо більше не будуть стояти поряд із ліберальними демократіями Європи", - зазначила міністерка закордонних справ Німеччини Анналіна Бербок.

Додатково, кількість американців, які вважають Трампа диктатором, практично вдвічі перевищує аналогічний показник для Зеленського. 41% респондентів висловили думку, що Трамп є диктатором, тоді як 45% мають протилежну думку. Серед жінок цей відсоток становить 46%, що більше, ніж у чоловіків, де він складає 35%.

Читайте також