Політичні новини України та світу

Які багатства мав Володимир Великий: ви будете вражені, скільки коштів міг витрачати київський князь.

Князь виділив десяту частину статків на зведення розкішного храму, запросивши іноземних майстрів

Володимир Великий, великий князь Київський, відомий своїми значними реформами та здобутками, які суттєво вплинули на розвиток Київської Русі. Одним із найвражаючих свідчень його багатства та влади є будівництво Десятинної церкви, одного з найперших кам'яних храмів Київської Русі.

Ця церква не тільки була символом християнізації Русі, але й свідчила про величезні фінансові ресурси Володимира Великого. Історик Олександр Алфьоров розповів, що багатства Володимира Великого змінили обличчя Київської Русі.

Десятинна церква була зведена між 989 і 996 роками на території Київського дитинця. Її назва виникла внаслідок того, що Володимир Великий виділив десяту частину своїх доходів на її будівництво, що стало основою для терміна "десятину". Ця церква виконувала не лише релігійну функцію, а й слугувала яскравим архітектурним зразком, який ілюстрував багатство та силу Київської Русі. Для оформлення споруди були запрошені майстри з Греції, які прикрасили церкву іконами, мозаїками та різьбленими мармуровими плитами, завдяки чому вона здобула прізвисько "мармурова церква".

Витрати на зведення Десятинної церкви свідчать про значні фінансові можливості Володимира Великого. Якщо оцінювати за сучасними стандартами, реалізація двох найкоштовніших архітектурних проектів Східної Європи впродовж одного року демонструє величезні багатства князя. Ці витрати стали можливими завдяки успішним військовим кампаніям, розширенню меж Київської Русі та активізації торговельної діяльності. Володимир Великий включив до своїх земель території білих хорватів, дулібів, в'ятичів, ятвягів та радимичів, що суттєво розширило його володіння та фінансові надходження.

Іншим свідченням багатства Володимира Великого була його фінансова реформа. Він розпорядився карбувати золоті та срібні монети -- златники та срібники. Златник важив 4,2 грама і був рівний по вартості візантійській номізмі та мусульманському динару. Ця реформа дозволила значно зміцнити економічне становище Київської Русі та забезпечила Володимиру Великому можливість здійснювати великі витрати на будівництво та інші проекти.

Прибутки Володимира Великого були надзвичайно високими, що давало йому можливість здійснювати значні витрати на будівництво, військові кампанії та розвиток торгівлі. Десятинна церква залишається одним з найяскравіших свідчень його багатства та впливу, відображаючи рівень розвитку Київської Русі за його правління. Завдяки своїм реформам і військовим здобуткам, Володимир Великий закріпив за собою місце в історії як один із найзначніших правителів Київської Русі.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що Володимир Великий володів численними гаремами і прийняв хрещення Русі не з щирої віри. Які справжні мотиви стояли за цим кроком - релігійне просвітництво чи холодний політичний розрахунок?

Читайте також