Чому "друг України" Анджей Дуда може стати частиною ультраправих рухів у Польщі?

Польща поступово готується до президентських виборів, запланованих на 18 травня.
І чим вони ближчі, тим більш карколомними можуть виявитися післявиборчі реалії. В центрі цих розкладів дещо несподівано опинився президент Анджей Дуда.
Існує ймовірність, що Анджей Дуда, який вважається одним із найпроукраїнськіших політиків у Польщі, може знайти спільну мову з ультраправою партією "Конфедерація", яка відкрито виступає проти України.
Детальніше про політичну ситуацію в Польщі, що може призвести до цього розвитку подій, ви можете дізнатися з статті експерта з міжнародних відносин Станіслава Желіховського під назвою "Союз з українофобами: чи готовий чинний президент Польщі до альянсу з 'Конфедерацією'". Нижче наведено короткий виклад її основних моментів.
Польські політичні оглядачі помітили одну закономірність.
Анджей Дуда, попри декларування рівновіддаленості від головних претендентів на президентську посаду (тобто він відмовився підтримувати Кароля Навроцького, за яким стоїть партія "Право і справедливість"), він занадто часто проводить зустрічі зі Славоміром Менценом - кандидатом у президенти від ультраправої "Конфедерації".
За інформацією, що з'явилася, в середині березня двоє політиків обговорили ряд питань, серед яких була ймовірність участі у виборах топ-спеціалістів адміністрації Дуди, Марчина Масталерека та Лукаша Жепецького, під прапорами "Конфедерації".
Політики "Конфедерації" неофіційно зізнаються, що їм не вистачає досвідчених кадрів. І додають, що в такій ситуації цілком природно тягнутися до людей з оточення глави держави, яким після виходу з президентського палацу не знайдеться місця в партії "Право і справедливість" ("ПіС"), і які при цьому погоджуються з деякими постулатами "Конфедерації".
Проте існують серйозні сумніви, що Дуда обговорював виключно питання подальшого працевлаштування своїх соратників, оминаючи тему власної кар'єри. Адже президенту всього 52 роки — це явно не той вік, коли можна думати про політичний відхід.
Слід зауважити, що "Конфедерація" славиться своїми націоналістичними ідеями, закликами до військової незалежності Польщі, а також критичним ставленням до підтримки України й процесу інтеграції з Європейським Союзом.
Співпраця з такою політичною силою виглядає досить незвичною для політика, який завжди дотримувався поміркованої позиції і, що найважливіше, вважає себе щирим другом України.
Анджей Дуда може стати важливою фігурою для згуртування виборців правого спектру в Польщі. Якщо ультраправий кандидат обійде суперника від партії "Право і справедливість", президент може згодом сприяти залученню виборців конкурентів. Врешті-решт, він користується довірою серед поляків і має низькі антирейтинги.
Окрім цього, Дуда отримує можливість просунути свій політичний проект, який має намір залучити значну частину виборців партії "Право і справедливість".
Враховуючи, що нову коаліцію в складі польського Сейму можуть утворити опозиційні партії "ПіС" та "Конфедерація", політичний проєкт Дуди має можливість отримати так звану "золоту акцію" – вирішальний вплив на формування коаліційного уряду. Більше того, у нього з'являється шанс очолити уряд, оскільки він є прийнятною фігурою для обох політичних сил.
На даний момент Анджей Дуда не оголосив своїх конкретних намірів. Однак зрозуміло, що він не має наміру залишати політичну арену.
Для України це, скоріш за все, є доброю новиною. Анджей Дуда, повторімося, є щирим другом та союзником нашої країни.
Чи зможе він залишитися таким, якщо відбудеться політичний союз з відверто антиукраїнською "Конфедерацією"?
На жаль, на це питання немає чіткої відповіді.