Політичні новини України та світу

На мою думку, жодна країна Європи не стане арештовувати Нетаньягу згідно з ордером Міжнародного кримінального суду, - заявив прем'єр-міністр Бельгії.

Принаймні, Угорщина не затримала Беньяміна Нетаньягу.

Прем'єр-міністр Бельгії Барт де Вевер висловив думку, що в разі візиту ізраїльського колеги Біньяміна Нетаньягу його не було б арештовано. Про це повідомляє VRTNews. Варто зазначити, що ще минулого року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Нетаньягу.

У своєму інтерв'ю телеканалу VRT Барт де Вевер висловився щодо візиту прем'єра Ізраїлю в Угорщину, яка, попри наявність ордера МКС на арешт Нетаньягу, не вжила жодних дій. За словами голови бельгійського уряду, хоча не всі країни Європи підтримують Нетаньягу так, як це робить Угорщина, він вважає, що більшість з них не стали б арештовувати ізраїльського прем'єра.

"Відоме поняття реальної політики передбачає, що в ній практичні аспекти мають більшу вагу, ніж етичні. Я сумніваюся, що будь-яка країна Європи наважилася б затримати пана Нетаньяху, якщо б він вирушив туди. Наприклад, Франція не зробила б цього, і я переконаний, що ми також не вчинили б так", - зазначив Барт де Вевер.

Зазначимо, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан став одним із перших, хто виступив із критикою щодо заяви Міжнародного кримінального суду, в якій стверджується, що існують обґрунтовані підстави вважати, що Нетаньяху може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за воєнні злочини, зокрема за використання голоду як методу ведення війни. Крім того, напередодні візиту Нетаньяху до Угорщини було оголошено про намір країни вийти зі складу МКС.

МКС видав ордер на арешт Біньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галланта за звинуваченнями у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, пов'язаними з подіями в Секторі Гази. Конфлікт у Газі розпочався 7 жовтня 2023 року, коли бойовики ХАМАС здійснили напад на Ізраїль, внаслідок якого загинуло близько 1200 осіб, а 251 був захоплений в полон. Відтоді в результаті ізраїльських військових дій загинуло понад 50 тисяч людей, а більше 90% населення анклаву стали біженцями. Згодом обидві сторони оголосили про перемир’я, яке завершилося 18 березня. Єгипет, Катар і США виступають посередниками у переговорах щодо укладення угоди, яка має на меті припинити бойові дії та звільнити ізраїльських заручників.

Читайте також