Політичні новини України та світу

Конфлікт в Україні та політичні дії Трампа спонукають Європу до збільшення незалежності, - зазначив Макрон.

Президент Франції зазначив, що внаслідок політики Трампа європейським державам слід підвищити свою активність у вирішенні питань колективної безпеки.

Президент Франції Еммануель Макрон висловив думку, що агресія Російської Федерації в Україні, а також політика Дональда Трампа, колишнього президента США, підштовхують європейські країни до активнішого прийняття відповідальності за свою фізичну та економічну безпеку. Ці коментарі він зробив перед зустріччю лідерів Європейського Союзу в Брюсселі, повідомляє агентство Reuters.

За його заявами, політика Трампа є одним із численних чинників, які спонукають Європейський Союз зменшити свою залежність від зовнішніх сил.

Епідемія COVID-19 та військова агресія Росії в Україні стали знаковими моментами для змін. Те, що відбувається в Україні сьогодні, а також вибори і оголошення нової адміністрації президента Трампа в США, спонукає європейські країни до більшої єдності та активності у реагуванні на виклики їхньої спільної безпеки, підкреслив Макрон.

Президент Франції підкреслив, що це вказує на зростання європейської оборонної індустрії та збільшення закупівель озброєнь європейського виробництва.

"Його коментарі відображають його бачення європейської "стратегічної автономії". Але деякі інші лідери підкреслили, що хочуть продовжувати міцне безпекове партнерство зі США та іншими членами альянсу НАТО і продовжувати купувати американську зброю", - зазначили у Reuters.

Зокрема, польський прем'єр Дональд Туск висловив свою позицію проти введення обмежень на придбання зброї.

"Головним завданням для нас є забезпечення безпеки. Співпраця з США, Канадою та Норвегією в оборонній сфері повинна залишатися в центрі нашої уваги", - зазначив політик.

Одночасно новопризначений прем'єр-міністр Бельгії Барт де Вевер підкреслив, що Європа проявляла певну нехтування у сфері оборони, але президент Росії Володимир Путін "пробудив нас".

"Необхідно зберігати та укріплювати зв'язки зі Сполученими Штатами. Розвиток європейської обороноздатності у співпраці з трансатлантичним альянсом є вірним напрямком," - наголосив він.

Останні новини про європейську політику Трампа.

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен раніше висловила думку, що Дональд Трамп отримуватиме "сувору реакцію", якщо вирішить запровадити мита на імпорт з Європейського Союзу. Вона підкреслила, що це вплине на працівників та підприємства не лише в США, але й у Європі, Канаді та інших країнах, які беруть участь у цій ситуації.

Одночасно радник президента США з національної безпеки Майк Волтц підкреслив, що Трамп має намір чинити тиск на європейські країни, які не підвищують свої оборонні витрати. Він акцентував, що Європі пора довести свою відданість НАТО, збільшивши витрати принаймні до 5 відсотків від валового внутрішнього продукту.

Можливо, вам буде цікаво дізнатися про нові події:

Читайте також