Політичні новини України та світу

Вірменія висловила Росії своє незадоволення: у чому полягає причина?

Посол Російської Федерації, що діє як агресор, був запрошений до Міністерства закордонних справ Вірменії, де йому вручили ноту протесту. Цей захід викликаний російською пропагандою, яка спрямована проти Єревану, "недружніми коментарями" від представників влади та втручанням Москви в справи Вірменії.

Цю інформацію озвучила прес-секретар Міністерства закордонних справ Ані Бадалян у відповідь на запитання журналістів Radar Armenia. Журналісти запитали, які дії вжили дипломати в умовах загострення відносин між Росією та Вірменією.

Бадалян відповіла, що держава офіційно висловила протест проти дій РФ. "З огляду на те, що ця тема, безумовно, перебуває в центрі уваги громадян Республіки Вірменія та є предметом бурхливих суспільних обговорень, ми не приховуємо зміст ноти від громадян Республіки Вірменія", - додала прессекретарка.

За її словами, у ноті (далі цитуємо):

Виявлено рішучий спротив проти явно недружньої та часто агресивної пропаганди, що спрямована на уряд Республіки Вірменія в російських медіа. Ця кампанія активно підтримується висловлюваннями певних чиновників, депутатів Державної думи РФ, а також медіа та експертів.

Зазначається, що образливі коментарі в ефірі російських державних телеканалів та критика дій вірменської влади є абсолютно неприпустимими і можуть звести нанівець позитивні результати нещодавніх високопрофільних візитів між Республікою Вірменія та Російською Федерацією.

- зазначено, що коментарі й заяви окремих депутатів Держдуми про законні дії правоохоронних органів РВ щодо запобігання спробі державного перевороту викликають не тільки здивування, а й обурення.

Зовнішньополітичне відомство звернуло увагу на те, що російська сторона розглядає затримання осіб, які мають намір здійснити державний переворот у Вірменії, як "новий недружній акт з боку прем'єра Вірменії Нікола Пашиняна".

"Такі висловлювання є не лише безглуздими (адже незрозуміло, яким чином запобігання державному перевороту може вважатися недружнім актом), але й серйозним втручанням у внутрішні справи Республіки Вірменія", - зазначила Бадалян.

Також вона заявила про відчуття, що така інформаційна політика "проводиться цілеспрямовано з метою підриву демократії, законності й конституційного ладу в РВ".

У Міністерстві закордонних справ Вірменії закликали своїх російських колег терміново вирішити цю проблему.

Нагадаємо, що 25 червня у Вірменії були затримані учасники групи, яка планувала "силове захоплення влади". У цьому числі опинився російський мільярдер Самвел Карапетян, який є власником компанії, що відповідає за управління електромережами Вірменії.

Як повідомляв OBOZ.UA, стосунки Росії ускладнилися не лише з Вірменією, а й з Азербайджаном. 30 червня в офісі російського агентства Sputnik в Баку відбулися оперативні заходи. В результаті обшуків були затримані двоє співробітників ФСБ Росії. Серед затриманих опинилися виконавчий директор та головний редактор Sputnik Азербайджан – Ігор Картавий та Євген Бєлоусов. 1 липня суд ухвалив рішення про їх арешт на чотири місяці.

Ця ситуація виникла на фоні зростаючої напруги між Баку та Москвою. 27 червня в Єкатеринбурзі, Росія, правоохоронні органи, зокрема МВС, ФСБ та Росгвардія, провели велике оперативне втручання у справі, що стосується вбивств, які сталися у 2001, 2010 та 2011 роках. Обшуки були проведені в понад десяти квартирах, де мешкали азербайджанці. В результаті затримали близько 50 осіб, а братів Зіяддіна і Гусейна Сафарових вбили. Судмедекспертиза виявила у них численні травми.

Читайте також