Політичні новини України та світу

Українцям пояснили причини підвищення курсу: чи варто інвестувати в євро?

Відчутне зростання курсу євро є результатом ослаблення долара на світових ринках - нині 1 євро дорівнює понад 1,13 долара. До цього призвела митна політика та пов'язані з нею фондові падіння, очікування та сподівання на швидку стабілізацію ситуації. При цьому у банківському секторі зазначають: у цій ситуації скуповування євро громадянами зіграє проти них. А прогнозувати, як розвиватимуться події на валютному ринку надалі, складно.

Суть справи полягає в тому, що, за словами Тараса Лєсового, начальника департаменту казначейства Глобус Банку, відстрочення мит не є їх скасуванням. Додатково, торговельна конфронтація між США та Китаєм, а також потенційна "битва" з Європейським Союзом, тільки збільшують коливання на валютному ринку.

"Вартість євро слід аналізувати, перш за все, у співвідношенні з доларом на міжнародних фінансових ринках. Наразі спостерігаємо, що долар продовжує знецінюватися, тоді як євро набирає силу," - зазначив банкір.

Чи доцільно інвестувати в євро?

Одночасно він підкреслив, що купівля євро українцями в нинішніх умовах може обернутися негативно для них. Адже:

Крім того, зазначив банкір, загалом наразі склалася унікальна ситуація: курс і євро, і долара безпосередньо залежить від кількох як економічних, так і політичних рішень. А тому "все може змінитися буквально за лічені години".

"На мою думку, в майбутньому ситуація на валютному ринку може стабілізуватися. Але все буде залежати від дій світових лідерів: наразі світ знаходиться під загрозою відтермінованих мит, а Європа готова рішуче реагувати на будь-які торгові санкції та обмеження з боку Сполучених Штатів," - підсумував банкір.

Курс євровалюти в Україні

22 квітня в Україні було зафіксовано історично високий офіційний курс євро - 47,77 гривень. Проте, вже 23 квітня Національний банк України знизив його до 41,71 гривні. Таким чином, курс зменшився на 6 копійок.

Як повідомляло OBOZ.UA, Кабінет Міністрів України ухвалив законопроєкт, що передбачає виконання вимог Європейського Союзу (ЄС) для приєднання до системи європейських платежів (SEPA). Це означає, що після завершення всіх необхідних процедур Україна зможе стати частиною єврозони для платежів. Проте це не означає, що країна перейде на євровалюту — йдеться лише про банківські перекази. Вступ до SEPA відкриє нові можливості для євроінтеграції та може зменшити витрати на грошові перекази між Україною та європейськими країнами.

Читайте також