Політичні новини України та світу

Україна з успіхом завершила оцінювання Європейського Союзу у сфері "Підприємництва та промислової політики".

30.04.2025 14:32 "Агро Перспектива" (г. Киев) -- 28-29 квітня у Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 20 -- "Підприємництво та промислова політика".

Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Ольга Стефанішина. Напрацювання України щодо адаптації українського законодавства до норм ЄС презентували заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки Андрій Телюпа, заступник директора департаменту регуляторної політики та підприємництва Мінекономіки Олександр Васильчук, а також представники Міністерства освіти і науки України, Державного космічного агентства України, Державної служби геології та надр України, Міністерства розвитку громад та територій України та Міністерства стратегічних галузей промисловості України.

Підготовка до скринінгу проходила протягом кількох місяців і передбачала активну співпрацю між різними підрозділами Міністерства економіки, відповідними державними органами та Урядовим офісом, що займається координацією європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Під час сесій представники Мінекономіки продемонстрували досягнення в наступних сферах:

Еволюція промислової політики передбачає оновлення промислових екосистем, реалізацію концепції розумної спеціалізації та сприяння екологічній трансформації виробничих процесів.

Сприяння розвитку малих і середніх підприємств полягає в участі в Програмі Єдиного ринку Європейського Союзу, заохоченні кластерних ініціатив та полегшенні доступу до фінансових ресурсів.

Розвиток легкої промисловості передбачає підтримку компаній, які, незважаючи на військові дії, продовжують здійснювати виробництво, експортувати продукцію та забезпечувати робочі місця. Крім того, важливим є впровадження концепцій циркулярної економіки.

Корпоративна стійкість і бізнесова відповідальність — це процес узгодження політик з європейськими нормами корпоративної етики та принципами сталого розвитку.

Дерегуляція та цифровізація — це процеси, які передбачають спрощення адміністративних вимог і впровадження новітніх цифрових рішень для підтримки бізнесу.

Розвиток соціальної економіки полягає у підтримці компаній, які зосереджені на задоволенні суспільних потреб та відновленні місцевих громад.

Відновлення сталеливарної промисловості -- презентація планів з відбудови виробничих потужностей і інтеграції в європейські ланцюги постачання.

"Ми представили практичні інструменти підтримки бізнесу і розвитку промисловості: програму "Доступні кредити 5-7-9%", гранти для створення і розвитку переробних підприємств, рішення для модернізації виробництва та запровадження Smart Specialisation у регіонах. Європейська Комісія позитивно оцінила системність наших підходів, реальні результати вже діючих програм і прогрес України в адаптації політик до стандартів ЄС", -- зазначив Андрій Телюпа.

Європейська Комісія підкреслила високий рівень підготовки української делегації. Серед тем, що потребують особливої уваги, є необхідність пришвидшення впровадження Директиви щодо затриманих платежів.

"Позитивний результат скринінгу -- важливий крок у переговорах щодо вступу України до Європейського Союзу. Ми продовжимо роботу над адаптацією законодавства до права ЄС, впровадженням європейських підходів у сфері підтримки бізнесу і промисловості та реалізацією пріоритетних реформ", -- додав Андрій Телюпа.

Читайте також