Політичні новини України та світу

У Сполучених Штатах оголосили про досягнення мирної угоди між Ізраїлем і Сирією.

Посланець Сполучених Штатів в Сирії, Том Баррак, оголосив про досягнення перемир'я між Ізраїлем та Сирією, але конкретні умови угоди залишилися невідомими.

Спеціальний представник США в Сирії Том Барак повідомив у суботу, 19 липня, про досягнення угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Сирією. Це оголошення відбулося після того, як Ізраїль в介вів у конфлікти між друзькими і бедуїнськими бойовиками на півдні Сирії.

Заява про встановлення перемир'я була опублікована Бараком на платформі X, де він повідомив, що угоду підтримали Туреччина, Йорданія та інші держави регіону. Він закликав представників дружніх, сунітських, бедуїнських та інших меншин об'єднатися, щоб створити нову, єдину сирійську ідентичність, засновану на миру та процвітанні з сусідніми країнами. Деталі угоди поки не розкриваються.

Днями раніше за посередництва США, Туреччини та арабських країн сирійський уряд досяг тимчасового перемир'я з друзькими угрупованнями та почав виводити свої війська з провінції Сувейда. Внутрішню безпеку, згідно з домовленістю, мають забезпечувати місцеві друзи, заявляв політичний лідер Сирії Ахмад аш-Шараа.

Сутички між друзами та сунітськими бедуїнськими загонами в Сувейді спалахнули 13 липня, після чого урядові сили втрутилися, нібито для відновлення порядку, але в підсумку стали на бік бедуїнів. У відповідь Ізраїль здійснив десятки авіаударів по сирійських урядових конвоях і навіть атакував штабквартиру міноборони Сирії в центрі Дамаска.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху підкреслив, що країна має етичний обов'язок захищати друзську спільноту, яка є вірною меншиною в ізраїльському суспільстві. Багато друзів служать у збройних силах Ізраїлю, на відміну від мусульманських і християнських арабів.

За даними ООН, в результаті боєзіткнень близько 80 тисяч осіб були змушені залишити свої домівки.

Згідно з даними Сирійської обсерваторії з прав людини, урядові війська здійснили страту не менше 83 цивільних осіб з громади друзів, зокрема під час операцій у селах. Спостерігачі вказують на серйозні побоювання щодо ймовірних воєнних злочинів. Також зафіксовані випадки мародерства, підпалів житла та масових вбивств.

Місто Сувейда, яке налічує близько 400 тисяч жителів, здебільшого друзів, залишається важливим осередком напруженості. Відомо, що багато друзів стояли на стороні режиму Башара Асада під час громадянського конфлікту, а сьогодні чимало з них висловлюють скепсис щодо сунітсько-ісламістського уряду, що формується в Дамаску.

Читайте також