"У Національному банку України виникає серйозний конфлікт. Екс-депутат Мосійчук звинуватив голову НБУ Андрія Пишного у спробах придбати БТА банк за рахунок 'брудних грошей'."

Про імовірність гучного корупційного скандалу у Нацбанку України, через загрозу заходу до банківської системи країни "брудних" грошей з ігорки та наркотрафіку російського криміналу повідомив (https://t.me/mosiychuk72/41768) у своєму каналі екс нардеп Верховної Ради Ігор Мосійчук.
Чи настане момент, коли НБУ стане учасником нової банківської афери? На горизонті намічається скандал, який може слугувати лакмусовим папірцем. Йдеться про спробу бізнесмена та колишнього політика В'ячеслава Мішалова придбати БТА Банк — фінансову установу, яка фактично не здійснює банківської діяльності, але має на руках цінну банківську ліцензію. Якщо регулятор затвердить цю угоду, це стане серйозним ударом по іміджу всієї банківської системи та сигналом про можливу корупцію всередині НБУ, - вже попереджав раніше колишній нардеп.
Мова йде про БТА банк, який, згідно з інформацією Мосійчука, намагається придбати родина Мішалових-Сосєдок з Дніпра. Як повідомляє джерело, "В'ячеслав Мішалов - підприємець з Дніпра, відомий своєю участю у низці сумнівних тендерних процесів, а також "колишнім" чоловіком Олени Сосєдки - мажоритарної власниці скандально відомого Банку Конкорд, що нещодавно був визнаний неплатоспроможним через численні фінансові порушення та ризиковану діяльність. Згідно з розслідуванням (https://blackboxosint.com/ru/konvertaczionnyj-concord-bank-kak-elena-sosedka-i-eyo-sestra-otmyvali-nelegalnye-dengi-i-pomogali-biznesu-uklonyatsya-ot-nalogov/) BlackBox OSINT та інших джерел, Банк Конкорд був залучений до великих схем ухилення від сплати податків, відмивання грошей через фіктивні фірми та банкомати, а також співпрацював з російським бізнесом навіть після початку повномасштабної війни. Після цього його просто "злили", визнавши неплатоспроможним. Однак це не зупинило основних учасників цієї справи".
Автор звернень до НБУ повідомляє про потенційних покупців: "Після нашої статті про спробу родини Мішалових придбати банк БТА у казахів, на нас посипалися повідомлення про їхні дії... з Дніпра, Києва та Лондона. Люди пишуть про фінансові оборудки на сотні мільйонів, коли тодішній мер Дніпра був ключовою фігурою у справах так званих "тендерних королів" і завдяки бюджетним коштам зробив свого батька одним із найбагатших людей країни. Вчинки Мішалових, такі як обман з теплогенераторами для шкіл і дитячих садків у Дніпрі, перебувають на межі правопорушення. Також згадали про гучну справу "Золотого мосту", що стала символом корупції у Дніпрі, як у серіалі "Слуга народу". Нагадали про виключення Мішалова з фракції "Самопоміч" через корупційні скандали. Цей скромний політик задекларував 18 000 біткоїнів (а це більше мільярда доларів!), коли на нього почали тиснути громадськість та правоохоронці. Також згадуються його численні бізнес-партнери, серед яких колаборанти, як-от Миримський..."
Отже, чому Мішалов має намір придбати БТА банк саме зараз? У цій фінансовій установі практично немає клієнтів, активного кредитування чи стабільної бізнес-моделі. Залишилися лише капітал, вкладений в ОВДП, незначна нерухомість та банківська ліцензія. Чому йому це потрібно, особливо в умовах війни, коли активи БТА банку практично нульові? Здається, що така угода не має жодного економічного обґрунтування, якщо не врахувати, що покупець отримує чисту платформу для впровадження нових фінансових схем, не обтяжену проблемами, як у випадку з Конкордом. Ключовим аспектом є його дружина Олена Сосєдка, з якою вони формально розлучилися для офіційного розподілу доходів, враховуючи її минуле, пов'язане з кримінальними оборудками та обслуговуванням грального бізнесу. Вона та її сестра мають досить скандальну репутацію — спочатку їхній банк "ФСБ", який після певних змін став "Юніон стандарт банком", закінчився невдало, зі значними збитками та кримінальними справами. Далі був "Конкорд банк", що також не обійшовся без гучних скандалів. У той час Мішалов залишався в тіні, а банки використовувалися для відмивання сотень мільйонів гривень, у тому числі через російський кримінал, аж поки ліцензії не були анульовані. Це призвело до великих втрат для України, державного бюджету та клієнтів. Лише зараз Фонд гарантування вкладів намагається вирішити борги "Конкорду", які сягнули близько мільярда гривень, а також розслідуються десятки кримінальних справ.
Колишній народний депутат заявляє: "Минулого року спробувати за старою схемою придбати ще один, вже третій або четвертий банк - 'БІЗБАНК', який, зокрема, належав Андрію Попову, що знаходиться під санкціями РНБО за контрабандні справи, не вдалося. Йому відмовили, через погану репутацію. Тож тепер сам пан Мішалов вийшов з тіні та безпосередньо займається банківськими справами. Ви ж розумієте, до чого це веде? І якщо в Національному банку України не бажають визнавати те, що і самі прекрасно знають, то це означає, що вони просто в курсі справи чи, кажучи інакше, в темі".
Мосійчук пообіцяв продовжувати висвітлювати ситуацію з можливою покупкою БТА банку, - "Нацбанк заявив, що документи на погодження ще не подавались. Але якщо вони таки будуть розглянуті та погоджені - це означатиме, що регулятор або ігнорує попередню історію ключових фігурантів або свідомо сприяє повторенню шахрайських практик. У будь-якому випадку, це пряма загроза для стабільності банківського сектору, довіри до фінсистеми, а також нацбезпеки, особливо у воєнний час. Система не має давати другий шанс шахраям - НБУ має не допустити такого сценарію! Якщо ж це станеться - варто буде говорити про відкриту корупцію на найвищому рівні регулятора. І тоді багато запитань буде вже не до Мішалова, а до керівництва НБУ".