Політичні новини України та світу

Трамп дає зрозуміти Путіну, що готовий до співпраці у поділі світу, - заявив дипломат Брайза.

Ексрадник Державного секретаря Сполучених Штатів, колишній директор до справ Європи та Євразії у Раді нацбезпеки США Метью Брайза вважає, що Дональд Трамп має спільне з Путіним бачення розподілу сфер впливу у світі

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

"Трамп дивиться на світ інакше, ніж ми з вами. Він не розуміє і не вірить у те, що Путін щиро вірить у написане ним самим -- що Україна не має права на існування як окрема держава, і що насправді вона є частиною Росії. Трамп не вірить, що Путін, досягнувши своїх цілей в Україні -- не дай Боже, -- піде далі й кине виклик НАТО, зокрема країнам Балтії, які є членами Альянсу.Я абсолютно переконаний, що саме це є планом Путіна. Але Трамп у це не вірить. І, як я вже зазначав, він вважає, що Європа повинна сама подбати про Україну, про себе, про Східну Європу. Він переконаний, що США протягом останніх семи десятиліть фінансували оборону Європи, тоді як європейці не інвестували у власну безпеку. І тут я з ним погоджуюсь: Європа справді має більше вкладати у свою оборону", - пояснив Брайза.

Дипломат висловлює думку, що Дональд Трамп не ввів тарифи на російські товари, оскільки прагне налагодити відносини з Путіним. Він вважає, що ключовими гравцями у формуванні міжнародних норм безпеки повинні бути саме США, Росія та Китай.

На мою думку, Трампу насправді не дуже цікаво, що відбувається в Європі. Він має погляд на світ, схожий на те, як це було після Віденського конгресу 1815 року, коли великі держави вирішували долі менших. Це пояснює його певну близькість до Путіна, адже останній також сприймає світ у такому ж ключі. Можливо, саме тому Трамп не запровадив жодних санкцій чи тарифів проти Росії та Білорусі, натомість обрав цю стратегію стосовно найближчих союзників США. Вважаю, що цим він подає сигнал Путіну: "Давай розподілимо світ між собою. Нехай великі держави формують правила гри — Росія, США, Китай". А менші країни повинні самостійно дбати про свої справи, і вся відповідальність за європейські питання ляже на саму Європу, - додав він.

2 квітня Дональд Трамп оголосив про введення мит у розмірі не менше 10% на практично всі імпортні товари, які надходять до США. Ці тарифи почнуть діяти з 9 квітня.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.

Невдовзі глава держави США оголосив про введення надзвичайного стану з метою "посилення конкурентоспроможності, захисту суверенітету та зміцнення національної і економічної безпеки".

Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.

Невдовзі компанія Jaguar Land Rover з Великої Британії оголосила про зупинку постачання своїх автомобілів до США на місяць через введене президентом Дональдом Трампом мито у розмірі 25%. Таке ж рішення прийняла і компанія Audi.

Одночасно 7 квітня Трамп заявив, що якщо Китай не відмінить свої тарифи, які складають 34%, до 8 квітня, то США запровадять нові, ще більш високі мита на китайські товари. Вже наступного дня Сполучені Штати вводять тарифи у розмірі 104% на продукцію з Китаю.

У цей же день Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Європейський Союз висунув Сполученим Штатам пропозицію встановити нульові тарифи на промислові товари після введення мит, ініційованих Трампом.

9 квітня президент США Дональд Трамп оголосив, що його міжнародна тарифна стратегія є "війною проти світу", але згодом уточнив, що це "взагалі не війна".

Читайте також