Трамп встановив новий антирекорд у розчаруванні американських виборців: його популярність продовжує знижуватися, згідно з даними The Economist.
Президент США Дональд Трамп встановив новий антирекорд у швидкості роздратування виборців. Лише через три місяці після своєї інавгурації його рівень підтримки впав на 14 пунктів, що є найгіршим показником у порівнянні з його першим терміном на цій посаді.
Згідно з даними опитування YouGov/The Economist, американці все більше виражають своє незадоволення економічною стратегією Трампа. В особливості, їх розчарування викликане його методом боротьби з інфляцією, питаннями зайнятості та нестійкою тарифною політикою, що призвела до ринкових коливань і зменшила оптимізм навіть серед прихильників Республіканської партії.
Після вступу на посаду його рейтинг підтримки знизився на 14 пунктів, що є значнішим падінням, ніж зниження на п'ять пунктів, яке він відчув раніше протягом свого першого президентського терміну.
Після відновлення влади Трамп розпочав масштабні реформи: він зменшив чисельність державного апарату, скоротив програми підтримки фермерів та запровадив нові митні бар'єри. За словами аналітиків, така політика вже почала відчутно відштовхувати частину його виборців, зокрема тих, хто підтримав його через економічні труднощі, які переживали під час адміністрації Джо Байдена.
Американці оцінюють управління економікою Трампом на рівні мінус 7 процентних пунктів, що є значним зниженням у порівнянні з позитивними відгуками на цьому ж етапі його першого президентського терміну. Близько 20% виборців Трампа на 2024 рік висловили недовіру до його дій щодо інфляції та цін, водночас 12% незадоволені його політикою у сфері працевлаштування та економіки. Відповідно до опитування споживачів Мічиганського університету, в середині квітня республіканці виявили менший оптимізм щодо економічної ситуації, ніж будь-коли за часи першого терміну Трампа, за винятком грудня 2020 року, коли він зазнав поразки на виборах.
Хоча база Трампа залишається стабільною - понад 92% республіканців, які голосували за нього у листопаді, все ще підтримують його. Проте "мінливі виборці та рідкісні виборці", багато з яких були розчаровані економічною політикою Байдена, привели його до перемоги у 2024-му. Вони менш ідеологічні та можуть легко змінити думку.
Згідно з даними виборчого опитування Cooperative Election Study, 84% респондентів, які голосували за Трампа у 2020 та 2024 роках, належали до білої раси. Серед них 74% ідентифікували себе як консерватори, а 72% були віком понад 45 років.
Нові виборці, яких він залучив у 2024 році, були іншими: 65% були білими, лише 42% сказали, що вони консервативні, і лише 41% були старшими за 45 років. Якщо Трампу не вдасться забезпечити "економічний бум", який він обіцяв під час кампанії, ці виборці можуть легко виступити проти нього.
Найбільший спад у підтримці фіксується серед молоді та латиноамериканців, які відіграли ключову роль у його останній перемозі. Наприклад, серед латиноамериканських респондентів чисте схвалення Трампа становить мінус 37 процентних пунктів, а серед тих, хто молодше 30 років, - мінус 25.
Негативні тенденції також спостерігаються в штатах, які принесли Трампу перемогу на виборах 2024 року. В усіх шести з них — Арізоні, Неваді, Джорджії, Пенсільванії, Мічигані та Вісконсині — його рейтинги зараз знаходяться в "негативній зоні". Крім того, у Вірджинії та Нью-Джерсі показники складають мінус 11 і мінус 14 відповідно.
Республіканці висловлюють занепокоєння щодо неспокійних змін у настроях виборців, оскільки втрата довіри може вплинути на проміжні вибори 2026 року до Конгресу, а також на вибори до Верховного суду штату Вісконсін і вибори губернатора.
Згідно з інформацією від OBOZ.UA, Дональд Трамп, колишній президент США, висловив обурення щодо свого наступника Джо Байдена. Він вживав прізвисько "сонний Джо" і охарактеризував Байдена як "найгіршого президента" в історії Сполучених Штатів.