Торговельний конфлікт за участю Трампа: керівники Європейського Союзу розробляють стратегію реагування у разі введення митних зборів.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що конфлікти в торгівлі можуть призвести до негативних наслідків як для Сполучених Штатів, так і для європейських країн.
Керівники Європейського Союзу оголосили про намір вжити відповідних дій у разі, якщо нова митна політика президента США Дональда Трампа вплине на держави ЄС. Таку інформацію повідомляє Financial Times.
Адміністрація Трампа раніше ввела нові торгові мита щодо Китаю, Канади та Мексики. Президент США також підкреслив, що "безсумнівно" вживає заходів проти Європи шляхом введення торговельних обмежень. Однак, які конкретно дії можуть бути вжиті Вашингтоном, Трамп не розкрив.
Керівники Європейського Союзу вже висловили свою реакцію на ці загрози.
"У разі, якщо ми опинимося під атакою в торгових питаннях, Європа, як суб'єкт, що вважає себе такою, повинна буде знайти в собі сили, аби поважати себе і, відповідно, вжити заходів", - підкреслив президент Франції Еммануель Макрон.
За словами французького лідера, Європа повинна просувати вітчизняну продукцію, щоб зміцнити свої торговельні позиції.
Тим часом Європейська комісія, яка представляє торговельний блок з 27 країн, вже підготувала заходи, які потенційно можуть бути застосовані в разі запровадження Трампом мит щодо товарів з Європи. Деталі цих заходів поки що тримають у таємниці, щоб не провокувати президента США, сказано в матеріалі.
Два чиновники ЄС, які були проінформовані про підготовку "удару у відповідь", розповіли, що наразі ведеться серйозне планування на випадок непередбачених обставин.
"Ми готові до дій у разі необхідності," - зазначив один із учасників розмови.
У свою чергу, канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що "як потужна економічна спільнота, ми (ЄС, - ред.) маємо можливість визначати свої власні справи і відповідати на тарифні виклики відповідними заходами".
Він зазначив, що торговельна війна мала б погані наслідки як для США, так і для Європи. Водночас канцлер намагався применшити наслідки такого розвитку подій, кажучи, що Європа може відновити зусилля, щоб укласти більше угод про вільну торгівлю з іншими частинами світу.
Інші європейські лідери підкреслили важливість підтримання діалогу з Трампом, аби запобігти ескалації відповідних дій у вигляді торгової війни.
"Ми повинні вести переговори з Трампом... це одне з найважливіших питань сьогодні. Я не збираюся починати війну. Я хочу почати переговори", - акцентував прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.
Канцлер Австрії Александр Шалленберг заявив, що, незважаючи на те, що Сполучені Штати стикаються з дефіцитом у торгівлі товарами з Європейським Союзом, ЄС, у свою чергу, має "дефіцит у сфері послуг" у відносинах із США. Він зазначив, що Євросоюз повинен мати можливість "досягти угоди і в цій області".
Президент Литви Гітанас Науседа також поділився своїми думками щодо даної ситуації. Він підкреслив, що Європа повинна зосередитися на створенні "позитивного економічного порядку денного" у співпраці зі США, а не змагатися одна з одною в торгових питаннях. Науседа закликав європейські країни збільшити закупівлі зброї та зрідженого газу у Сполучених Штатах.
"Нам потрібно знайти щось, що викликало б інтерес та зацікавленість у Сполучених Штатах, наприклад, укладення угод про вільну торгівлю в галузі автомобілебудування або збільшення закупівель енергетичних ресурсів," – зазначив він.
Нещодавно новообраний президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про введення нових мит на товари з Канади, Мексики та Китаю. З 4 лютого американські імпортери зобов'язані будуть сплачувати новий податок у розмірі 25% на товари з Канади та Мексики, а також 10% на продукцію з Китаю. Відповідно до оцінок Бюджетної лабораторії Єльського університету, для звичайного американського домогосподарства це означатиме зниження річної купівельної спроможності приблизно на 1200 доларів.
Однак 3 лютого з'ясувалося, що Сполучені Штати вирішили на місяць відкласти введення мит на товари з Мексики. Цю інформацію озвучила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум після переговорів з Трампом.
Трамп вже заговорив про те, що його нова митна політика може торкнутися і ЄС. Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що Європейський Союз буде змушений жорстко відповісти, якщо президент США Дональд Трамп виконає свою обіцянку ввести мита.