Політичні новини України та світу

Це вперше з 2021 року: які наслідки принесла торгова війна Трампа.

Ціни на нафту в п'ятницю, 4 квітня, впали до найнижчого рівня з середини пандемії COVID-19 у 2021 році. Зниження вартості "чорного золота" було спровоковане новими митами, введеними президентом США Дональдом Трампом, а також збільшенням видобутку країн ОПЕК. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Ціни на нафту. Зображення: з публічних джерел.

У цій статті повідомляється, що ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 3,48 долара, що становить 5%, і тепер коштують 66,66 долара за барель. Водночас ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate впали на 3,55 долара, або 5,3%, до 63,40 долара. Обидва показники демонструють тенденцію до найзначніших тижневих втрат у процентному співвідношенні за останні шість місяців.

Зазначається, що однією з причин розпродажу нафти стало рішення Організації країн-експортерів нафти та її союзників наростити видобуток чорного золота. Тепер група планує повернути на ринок 411 000 барелів на день у травні порівняно з раніше запланованими 135 000 барелями.

Автори статті підкреслюють, що імпорт нафти, газу та нафтопродуктів не підлягає новим суттєвим митам, запровадженим адміністрацією президента США. Однак така політика може спровокувати інфляційний сплеск, уповільнити економічний розвиток та викликати торгові суперечки, що, у свою чергу, позначиться на цінах на нафту.

Фахівці Goldman Sachs оперативно відреагували на ситуацію, знизивши свої прогнози цін на нафту Brent та WTI для грудня 2025 року на 5 доларів, до рівнів 66 і 62 доларів відповідно.

Однак фахівці компанії Rystad Energy вважають, що вартість нафти може стабілізуватися протягом найближчих місяців.

Читайте також на порталі "Коментарі" -- оголошені президентом США Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів Штатів по всьому світу варіюються від 10% до 49% на імпортні товари. Найвищі американські тарифи за сторіччя викликали занепокоєння та розгубленість світових лідерів. Так Китай закликає США негайно скасувати тарифи, обіцяючи помститися. ЄС каже, що готовий вжити заходів у відповідь. Щодо України, то, як і для багатьох країн, було запроваджено тариф із мінімальною ставкою в 10%. З яким саме митом зіткнуться країни? Що зміниться саме для України? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Читайте також