Політичні новини України та світу

Чи поводяться Сполучені Штати в Україні як колонізатори? Європейські експерти роз'яснили ризики угоди щодо видобутку корисних копалин.

Американські компанії не прийдуть в Україну без реальних гарантій безпеки

Якщо буде укладена угода щодо копалин, Україна фактично передасть Сполученим Штатам своє економічне майбутнє, отримуючи натомість відсутність будь-яких гарантій безпеки. Ознайомившись із документом, стає очевидним, що американська сторона отримує всі переваги, в той час як Київ не отримує нічого чіткого.

У розмові з журналістами "Телеграфу" експерт з британського Королівського інституту міжнародних відносин (Chatham House) Тімоті Еш поділився своїми думками щодо ризиків, які стоять перед Україною.

Детальніше читайте в статті: "Трамп не є ефективним переговорником, а угода щодо корисних копалин виглядає абсурдно, - коментує економіст Тімоті Еш про американські мита, конфлікт з Путіним та перспективи Європейського Союзу".

Згідно з моєю інформацією, українські чиновники вже висловлювалися про неможливість підписання угоди, яка зашкодить європейській інтеграції. Крім того, угода стосується багатьох родовищ, що вже знаходяться в державній власності, — зазначає експерт у сфері політики.

Він вважає, що ця угода не більше ніж абсурдний документ.

Експерт висловлює своє обурення: "Це вже охрестили вимаганням, і справді, американці намагаються використати те, що вони вважають українською уразливістю."

Тімоті Еш вважає, що концепція, яку висуває Трамп — нібито підписання угоди і припущення, що американські бізнеси почнуть працювати в Україні, автоматично забезпечить певну стабільність — є абсолютно безглуздою. Насправді, американські компанії не наважаться вийти на український ринок без справжніх гарантій безпеки.

Він підкреслив важливий факт: американські компанії ведуть свою діяльність в Україні протягом трьох десятиліть. Вони були присутніми у 2014 році, коли Росія захопила Крим і розпочала агресію на Донбасі. Вони також залишалися тут у 2022 році, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Це не зупинило дії Росії.

-- Пропозиція [щодо копалин], здається, надійшла з української сторони. Але Україна наче втратила контроль над процесом. Гадаю, українці сподівалися надати економічні поступки США в обмін на гарантії безпеки. Американці ж просто відкинули будь-яку готовність надавати гарантії, і захотіли лише мінерали. Це абсурдний план і виглядає так, ніби американці поводяться як колоніальні експлуататори.

Я був би вельми здивований, якби Україна погодилася на це. Це зовсім не на вашу користь, -- підкреслив Тімоті Еш.

Народний депутат від партії "Слуга народу" та заступник голови комітету з національної безпеки і оборони Єгор Чернєв розповів виданню "Телеграф" про особливості політичної системи США. Він зазначив, що великий американський бізнес, який зайде в Україну, змусить Дональда Трампа забезпечити нашу країну гарантіями безпеки.

Читайте також