Сполучені Штати вводять нові обмеження на китайську напівпровідникову індустрію: посилення санкцій.
Сполучені Штати запускають третю хвилю санкцій проти китайської напівпровідникової індустрії за останні три роки. Ці обмеження стосуватимуться 140 компаній, серед яких є й виробник обладнання Naura Technology Group.
Цю інформацію передає агентство Reuters.
Цей крок - один з останніх великих заходів адміністрації Джо Байдена, спрямованих на обмеження доступу Китаю до чипів та технологій, що можуть використовуватися для військового штучного інтелекту або загрожувати національній безпеці США.
Нові правила включають в себе:
Китайські виробники інструментів, такі як Piotech, SiCarrier Technology та понад 20 інших компаній, включаючи інвестиційні фірми та 100 виробників обладнання, опиняться під новими обмеженнями. До цього переліку входять також Swaysure Technology Co, Qingdao SiEn і Shenzhen Pensun Technology Co, що мають співпрацю з Huawei. Ці підприємства будуть внесені до "списку суб'єктів" (Entity List), що забороняє постачання без отримання спеціальної ліцензії.
"Ці вчинки ставлять під загрозу міжнародну економічну і торгову систему, а також знищують глобальні мережі постачання", - повідомив представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь.
Він зазначив, що Китай вживає заходів для забезпечення захисту своїх підприємств.
Упродовж останніх років Китай значно посилив свої зусилля на шляху до самодостатності в секторі напівпровідників, однак все ще залишається позаду таких провідних компаній, як Nvidia і ASML.
Сполучені Штати планують посилити обмеження щодо Semiconductor Manufacturing International (SMIC), найбільшого китайського контрактного виробника чипів, який був занесений до списку Entity List у 2020 році. Ця політика дозволяла компанії отримувати ліцензії на постачання товарів на мільярдні суми. Крім того, до "списку суб'єктів" вперше потраплять дві компанії, що займаються інвестиціями в чипи - Wise Road Capital та Wingtech Technology Co.