Словаки викликали розчарування у Фіцо: вони мають намір звернутися до Москви.

Недавнє опитування показало, що протестувальники у Словаччині насправді хочуть відставки Фіцо.
Прем'єр Словаччини Роберт Фіцо не раз висловлював своє незадоволення з приводу "інспірованих" протестів, на яких громадяни вимагають його відставки. Він проводить політику, спрямовану на поступове зближення країни з Москвою, незважаючи на те, що Словаччина є частиною Європейського Союзу.
Проте, останнє дослідження, яке здійснив аналітичний центр "Форум майбутнього Словаччини" спільно з агентством Focus, внесло ясність у ситуацію. Цю інформацію наводить видання SME.
Понад 60 відсотків словаків воліють, щоб Словаччина була орієнтована на Захід, тобто на Європейський союз (ЄС). Зокрема, 63,5 відсотка. Орієнтації Словаччини на Схід, тобто на Російську Федерацію, віддають перевагу 19,2 відсотка респондентів.
Метою опитування було усунути домисли, політичні маніпуляції та викривлення у ЗМІ про те, як словаки сприймають геополітичну орієнтацію країни, і надати факти.
Опитування відбулося з 3 по 6 березня, охоплюючи 1 006 учасників.
"Перший погляд на результати опитування, без глибшого аналізу на рівні сортування другого порядку, показує, що Роберт Фіцо і його уряд у своїх діях, рішеннях і загальній логіці зовнішньої політики йдуть проти думки більшості, волі та потреб словацького населення", - прокоментував результати опитування соціолог Міхал Вашечка.
Йому здалося цікавим, що розмір місця проживання не відіграє великої ролі в результатах опитування. Прозахідну орієнтацію в переважній більшості підтримали як жителі міст, так і жителі найменших сіл із населенням до тисячі осіб. Таких виявилося майже 57 відсотків.
Респондентів також попросили відповісти, чи задоволені вони зовнішньою політикою четвертого уряду Роберта Фіцо. Задоволення висловили 32,6 відсотка респондентів, а невдоволення - 54,8 відсотка.
Нагадаємо, коментуючи протести проти свого уряду, Фіцо й узагалі заявив, що організатори акцій "обманюють учасників", а третина з тих, хто бере в них участь нібито є українцями.
З кінця січня в багатьох містах Словаччини розпочалися масові протести, які залучили тисячі людей, виступаючи проти політики уряду Фіцо під слоганом "Словаччина — це Європа". Ці акції протесту також відбулися в Польщі, Німеччині, Чехії та Ірландії.