Скільки дітей слід народжувати українським жінкам для збереження національної ідентичності: прогнози демографічної ситуації.

За словами провідного демографа Олександра Гладуна, щоб підтримувати стабільний рівень населення України, українським жінкам слід народжувати щонайменше троє дітей. Він прокоментував актуальні тенденції в народжуваності в Україні та Європі, повідомляє MigNews.
За словами дослідника, для того щоб уникнути зменшення чисельності населення, необхідно, щоб 100 жінок репродуктивного віку (від 15 до 49 років) мали щонайменше 210-220 дітей. Це є важливим для підтримання так званого "природного відтворення" поколінь. Проте слід врахувати, що деякі жінки не можуть мати дітей або свідомо вирішують не ставати матерями, тому для компенсації цих втрат українським жінкам потрібно народжувати в середньому по троє дітей.
Україна -- не найгірша, але й не серед лідерів
Сьогодні в Україні рівень народжуваності залишає бажати кращого – на 100 жінок припадає приблизно 95-100 новонароджених. Однак, ситуація у нашій країні виглядає більш оптимістично в порівнянні з деякими країнами Азії. Наприклад, у Південній Кореї, Японії, Китаї та Італії ці показники ще гірші.
У жодній з країн Європейського Союзу не спостерігається необхідного рівня народжуваності. В середньому в ЄС на 100 жінок припадає 150-160 новонароджених. Найвищі показники зафіксовані у Франції, де завдяки ефективній пронаталістичній політиці (державна підтримка сімей) кількість дітей на 100 жінок досягає 170-180.
Оборона та її наслідки для наступних поколінь.
Демограф підняв питання щодо зниження віку мобілізації в Україні. Він зазначив, що це питання має не лише військовий, але й демографічний аспект. Сьогоднішні молоді люди у віці 18-25 років представляють покоління, яке з'явилося на світ у 2001 році, що стало відзначеним рекордно низьким рівнем народжуваності в Україні. Наступні п'ять років також відзначилися значним зниженням кількості новонароджених.
Якщо члени цього покоління зазнають масових втрат унаслідок війни, ситуація з відтворенням населення ще більше ускладниться.
Гладун підкреслив:
Ця демографічна категорія є вкрай сприйнятливою. Її кількість вже досягла критично низького рівня, і втрати в цій групі можуть мати тривалі наслідки для всієї країни.
Висновки, отримані демографами, слугують важливим сигналом для формування державної політики.
Експерти в галузі демографії підкреслюють важливість всебічної державної політики, спрямованої на підтримку сімей, для забезпечення стабільного майбутнього нації. Це включає не тільки фінансові заохочення, а й формування умов, які дозволять українським жінкам відчувати себе впевненими у можливості народжувати більше дітей, без побоювань за нестабільність, бідність чи брак підтримки.
Нагадаємо, що Токіо впроваджує 4-денний робочий тиждень для боротьби з низькими показниками народжуваності.