Сценарії конфлікту в Україні: американський полковник пояснив, яким чином Трамп і Європейський Союз можуть вплинути на ситуацію.

Полковник у відставці американського Корпусу морської піхоти, старший радник Департаменту оборони та безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марк Канчіан прокоментував можливі сценарії подальшого розвитку конфлікту між Росією та Україною, зокрема в контексті дій адміністрації президента США Дональда Трампа та реакції Європейського Союзу.
Свої оцінки Канчіан озвучив ТСН.ua.
1. Трамп кине виклик Путіну та посилить тиск на Росію, особливо після підписання угоди про надра з Україною.
За словами полковника у відставці, це вже відбувається, оскільки видно, що Росія є каменем спотикання. Питання в тому, наскільки ще більше тиску Трамп може чинити на Росію. Він погрожує це зробити.
Трамп збережеться на курсі, встановленому Байденом, у відношенні підтримки України, але навряд чи вживає значних заходів, щоб забезпечити поразку Росії або перемогу України.
В уряді Трампа спостерігається значний супротив надання допомоги Україні, тому Канчіан вважає малоймовірним, що будуть зроблені будь-які заяви про подальшу підтримку, як це було за часів президентства Джо Байдена. Адміністрація Трампа може обрати стратегію ігнорування, що дозволить продовжити постачання зброї та обмін розвідувальною інформацією, проте не передбачатиме активного втручання.
3. Адміністрація Трампа вмиває руки, виходить з переговорів та припиняє будь-яку військову допомогу Україні. Тут також постає питання, чи погодиться Трамп продавати зброю Україні, і чи зможе і захоче ЄС замістити американську військову допомогу.
"З огляду на відсутність прогресу, Сполучені Штати, ймовірно, відійдуть від переговорів. Якщо Україну не вважатимуть перешкодою, а тепер цією перешкодою є Росія, я не думаю, що Сполучені Штати припинять військову допомогу. Трамп точно продаватиме зброю Україні. Він розглядає продаж зброї як елемент зміцнення американського виробництва. Європа, здається, риторично активізується, але її наявні запаси доступної зброї обмежені", -- розповів експерт.
За словами ексміністра закордонних справ України Павла Клімкіна, у команді Дональда Трампа немає осіб, здатних "передати" нашу країну Путіну. Це попри те, що більшість прихильників Трампа в Республіканській партії виступають проти надання будь-якої міжнародної допомоги.
У той же час, колишній міністр закордонних справ України Вадим Пристайко висловив думку, що політика Дональда Трампа виглядає так, ніби Україну поступово "віддають". За його словами, в адміністрації США все ще є переконання, що Росію не можна подолати.
Директор програми "Росія та Євразія" в Chatham House у Лондоні, Джеймс Ніксі, вважає, що Трамп не буде дотримуватися курсу Байдена стосовно підтримки України. Він зазначає, що нинішній американський лідер "не є надійним посередником і не підтримує українську сторону".