Румунський політик Келін Джорджеску охарактеризував Володимира Зеленського як напівдиктатора, що викликало реакцію в Україні. Деталі в міжнародних новинах.
Келін Джорджеску висловив занепокоєння щодо корупційних схем у Києві. Після цього він також зазначив, що Румунія може розглядати можливість претензій на деякі українські території.
Колишній проросійський кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску після нещодавніх антиукраїнських заяв, коли він назвав Україну "вигаданою державою", знову виступив зі скандальними заявами, назвавши президента України Володимира Зеленського "напівдиктатором". Про це повідомляє Digi24.
Екс-кандидат на пост президента Румунії Келін Джорджеску знову підняв тему "румунських земель в Україні" та висловив критику на адресу президента України Володимира Зеленського, якого він називає "напівдиктатором". Незважаючи на те, що війну проти України розпочав російський лідер Володимир Путін, Джорджеску звинувачує київських політиків у "розпалюванні конфлікту", що, на його думку, призвело до "економічної дестабілізації в Європі".
"Я відчуваю співчуття і повагу до українського народу. Ми відкрили наші кордони і двері наших будинків для наших сусідів. Однак у мене є проблема з корупцією і брехливим ставленням політиків, зокрема і в Києві. Так, це правда. Я хотів би запитати у МЗС України, скільки випадків корупції на високому рівні було зафіксовано в Україні з початку війни? Скільки європейських грошей було ними вкрадено під час європейської і, по суті, румунської спроби допомогти Україні?", -- заявив румунський політик і продовжив свою думку, заявивши, що "про землі можна домовитися, але життя обговоренню не підлягає".
"Я також висловлюю занепокоєння щодо напівдиктаторів, які ставлять власні інтереси та інтереси своїх груп понад національні цінності. Питання, яке мене турбує: чому Зеленський, подібно до Йоганніса, не сприяє проведенню вільних виборів? Чи, можливо, вони чогось бояться? Скільки сімей змушені були відправити своїх дітей на фронт, і ці молоді люди так і не повернулися? Чи не замислювався Зеленський про діалог, перш ніж звертатися за допомогою у вигляді зброї? Відповідь: ніколи. Тому, так, я визнаю, що мене непокоїть його підхід. Його першочерговим завданням має бути захист свого народу", -- зазначив Келін Джордеску.
Він намагався роз'яснити свою точку зору, стверджуючи, що "Україна є штучно створеною країною". Він також підкреслює, що відповідальність за війну, яку розпочав Путін, лежить на українських політиках. Джорджеску зазначив, що "Україна — це нація, сформована за рішенням великих держав", наводячи приклад Німеччини, яка "змінилася у 1989 році з падінням Берлінської стіни", і назвав цей момент історичним "фактом".
Політик також знову заговорив про "румунські території в Україні" і висміяв реакцію українського МЗС, яке звинуватило його в "наявності господарів у Москві". Джорджеску повідомив, що він "радий бачити бурхливу реакцію українського МЗС", оскільки це нібито означає, що дипломати в Києві також відчули, як "звучить заява, що викликає національне розчарування".
Відповідь України на висловлювання Келіна Джорджеску.
На коментарі румунського політика відреагував Андрій Коваленко, очільник Центру протидії дезінформації при РНБО. Він підкреслив, що наміри Келіна Джорджеску полягають у розповсюдженні заяв про "розподіл України" та в намаганні втягнути нашу країну в "яке-небудь дипломатичне та інформаційне протистояння з Румунією".
"Це, безумовно, не відбудеться. Російська сторона могла б цього бажати, але погляди таких осіб, як Джорджеску, не мають значення – це просто провокація", – написав Коваленко у своєму дописі. Він також підкреслив, що схвалення подібних висловлювань і політиків лише підсилює важливість питання про розподіл Росії та підтримку національних утворень на нинішній території цієї країни.
"Це є важливим для забезпечення безпеки всіх європейських держав і самого континенту", -- підкреслив керівник ЦПД.
Нагадаємо, у попередньому виступі Келін Джорджеску підтримав риторику російської пропаганди і заявив, що "Україна -- це вигадана держава". Він заявив, що "кордони обов'язково зміняться" і що Румунія може претендувати на частину українських територій.