Політичні новини України та світу

"Стан України та просування польських і румунських груп у глиб країни: що слід знати"

Російська пропаганда продовжує свою дезінформаційну кампанію, стверджуючи про нібито територіальні претензії з боку західних сусідів України. Зокрема, ворожі медіа поширюють неправдиву інформацію про те, що українські кордони з Польщею та Румунією "фактично перебувають під контролем іноземних прикордонників", а в окремих місцях поляки та румуни "проникли на 2 км в українську територію". Таку інформацію повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.

Карта України, створена під впливом російських пропагандистських наративів.

Пропагандисти використовують відео з українським прикордонником, який потрапив у полон, як єдине "доказ" своїх меседжів. Росія регулярно випускає відеоматеріали з "зізнаннями" українських військових, щоб поширити дезінформацію. Однак, з огляду на численні підтверджені випадки катувань і погроз, які зазнають українці в російському полоні, такі записи не можуть вважатися надійним доказом, підкреслюють в Центрі прав людини.

Нещодавні заяви директора служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна та ультраправого румунського політика Келіна Джорджеску про можливість поділу території України між різними державами є частиною цієї ж інформаційної операції.

Мета подібних вкидів - виправдати російську збройну агресію проти України та створити ілюзію "законності" окупації українських територій, наголошують у Центрі.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що у РФ хочуть, щоб історична спільнота дослідила питання про права РФ отримати контроль над українськими територіями. Як заявив директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін, він запропонував Російській історичній спільноті за участю закордонних колег обговорити питання щодо прав Росії на українські землі.

"Я якраз з колегами-істориками в Російської історичної спільности запропонував обговорити цю тему, але з історичної точки зору. І ми обов'язково це зробимо. І спробуємо запросити істориків з інших країн, Польщі, Угорщини, Словаччини", -- сказав Наришкін, відповідаючи на запитання про те, чи можуть різні країни розділити територію України.

Читайте також