Політичні новини України та світу

Рейтинг Дональда Трампа стрімко знижується, досягнувши найнижчого рівня за останнє десятиріччя.

Згідно з недавнім спільним опитуванням, проведеним ABC News, Washington Post і Ipsos, більшість американців має негативне ставлення до політики Дональда Трампа. Лише 39% опитаних підтримують його дії на президентській посаді, що на 6% менше, ніж у лютому. Водночас 55% респондентів висловили своє незадоволення.

За даними видання, попередній антирекорд за рівнем підтримки через 100 днів після інавгурації належав також Трампу: у 2017 році його рейтинг становив 42%. Особливо загрозливою для Трампа є негативна оцінка економічної ситуації, оскільки 72% опитаних вважають, що його економічна політика найближчим часом може призвести до рецесії.

73% респондентів оцінили стан економіки як поганий. Також 53% вважають, що ситуація погіршилася після приходу Трампа до влади, а 41% заявили, що їхні власні фінанси також погіршилися.

Крім того, 62% респондентів відзначили, що ціни продовжують підвищуватися, незважаючи на обіцянки Трампа їх контролювати. 71% опитаних вважають, що його тарифи мають негативний вплив на рівень інфляції. Лише 31% погоджуються з думкою Трампа, що його економічна стратегія принесе користь у майбутньому.

Негативні відгуки стосуються не лише економічної ситуації. 65% респондентів вважають, що адміністрація Трампа намагається ухилитися від виконання рішень федеральних судів, а 64% вважають, що він занадто активно прагне розширити свої президентські повноваження. Крім того, 62% опитаних впевнені, що його адміністрація не дотримується принципу верховенства права.

Переважна більшість людей висловлює занепокоєння через значне зменшення функцій уряду (58%), вважає, що Трамп перевищує свої повноваження без обґрунтованих причин (56%) і має сумніви щодо зобов'язань адміністрації захищати права і свободи громадян (55%).

Мінімум 53% людей не підтримують його політику щодо імміграції.

Більшість (60% і більше) виступають проти різних ініціатив адміністрації, зокрема 77% - проти скорочення фінансування медичних досліджень.

Серед позитивних моментів - 43% вважають, що масштаби розтрат в уряді зменшилися за Трампа, проти 25%, які вважають, що вони зросли.

Нагадаємо, що в перших числах квітня було опубліковано результати триденного опитування, проведеного компаніями Reuters і Ipsos. Ці дані вказують на те, що рівень підтримки Трампа на посаді президента знизився на 2 відсоткові пункти в порівнянні з опитуванням, яке відбулося 21-23 березня, і на 4 пункти нижче 47% підтримки, яку він отримав незабаром після свого вступу на посаду 20 січня.

Відзначалося, що Трамп зустрічається з невдоволенням населення щодо його економічних та зовнішньополітичних рішень, а також через скандали в його адміністрації та військові стратегічні дії.

Додамо, за результатами останнього соцопитування КМІС (оприлюднене 1 квітня), українці дедалі більше розчарувалися в політиці Трампа, та не прогнозують нічого позитивного від президента США в майбутньому.

Читайте також