Ресурсна угода між Україною та США викликала занепокоєння серед російських еліт, - повідомляє WP.

У Москві бояться, що Трамп поступово стає проукраїнським.
У Москві стурбовані, що після підписання ресурсної угоди з Києвом нова адміністрація США займе більш проукраїнську позицію, ніж раніше. Про це пише The Washington Post (WP).
В матеріалі підкреслюється, що в початкові місяці президентства Дональда Трампа його політика сприймалася здебільшого як захист інтересів Росії. Проте, нещодавно риторика Вашингтона істотно змінилася, і угода між Україною та США щодо ресурсів викликала значне занепокоєння в Москві.
Поки російські парламентарі відкрито засуджують угоду, охарактеризувавши її як "новий етап колонізації України", у закритих колах російської влади зростає занепокоєння: налагодження відносин між США та Україною може заблокувати шанси на укладення мирної угоди, вигідної Кремлю.
"Ця угода ускладнює ситуацію для Росії. Вона усуває одну з основних причин конфлікту між Трампом і Зеленським", - підкреслив політолог Сергій Марков, що має зв'язки з Кремлем.
Хоча підписаний у середу документ є рамковим і не передбачає конкретних гарантій безпеки для України, він, за словами Маркова, символічно означає, що "США беруть на себе певні зобов'язання щодо захисту України, оскільки стають її фактичним власником".
Як повідомляє WP, до цього часу Росія, здавалося, користувалася перевагою в мирних переговорах, особливо після напруженої суперечки між Зеленським і Трампом в Овальному кабінеті. Нині ж російська еліта почала хвилюватися через можливість тривалої війни на фоні загострення економічних труднощів у країні.
За словами неназваного російського чиновника, зараз тиск на Путіна зріс: від нього очікують, що він почне хоча б робити вигляд, що йде на поступки.
"Він усвідомлює, що йому слід стати більш відкритим до співпраці. Інакше запропонований Гремом законопроєкт може завдати суттєвої шкоди", - зазначив чиновник, говорячи про американський законопроєкт, що передбачає введення 500-відсоткового мита на імпорт товарів із країн, які закуповують російську нафту.
Відповідно до висловлювань представника влади, в російському керівництві триває дискусія між групами, які вважають економічні труднощі підставою для компромісів із США, та тими, хто наполягає на продовженні конфлікту, поки Росія зберігає військову перевагу і поки Європа не здатна компенсувати Україні військову підтримку з боку Сполучених Штатів.
Сергій Марков переконаний, що зміцнення відносин між США та Україною, зокрема через укладення угоди про ресурси, може збільшити ймовірність того, що Росія продовжить військові дії, прагнучи отримати більш вигідні умови для мирних переговорів на полі бою.
"Якщо Росія доб'ється військових успіхів навесні, влітку і восени, Захід буде готовий до поступок, і ймовірність мирної угоди зросте. Росія не може погодитися на перемир'я, яке дасть Україні час переозброїтися і провести нову мобілізацію", - сказав він.
Російський аналітик, який має зв'язки з дипломатичними колами, підкреслив, що відмова Кремля від переговорів про мир у даний момент може спонукати нову адміністрацію США до відновлення військової підтримки Україні на рівні, як це було за президентства Байдена.
"Якщо Трамп відчує, що його вводять в оману і затягують переговори, не пропонуючи вигідних умов, він має всі шанси збільшити [військову] підтримку Україні," - зазначив він.
Як повідомляв УНІАН, на початку цього тижня була підписана угода між урядами України та США, що стосується спільних інвестицій у видобуток українських природних ресурсів. Незважаючи на те, що цей документ не надає Україні військових гарантій, він також не зобов'язує Київ повертати борги за отриману військову допомогу, що було бажанням Трампа.
Газета The New York Times оцінює цей документ як щось таке, що ненавмисно з'єднає Трампа з Україною, спонукаючи його до більшої підтримки Києва.