Політичні новини України та світу

Ресурси мають свої межі: як довго Росія зможе тримати курс на агресивну війну?

У Росії вичерпуються ресурси для ведення агресивної війни проти України, зокрема людські і фінансові, тому усі заяви Кремля про готовність "воювати вічно" є звичайною брехнею, а російська промисловість не покриває потреб окупаційної армії у бронетехніці та артилерійських системах.

Таку позицію в ефірі телеканалу "Прямий" озвучив Андрій Рева, який обіймав посаду міністра соціальної політики з 2016 по 2019 рік.

Не варто стверджувати, що Росія володіє безмежними ресурсами. Путін стверджував, що щомісяця на службу в російську армію записується 50-60 тисяч добровольців, але це далеко від істини. Насправді їхня кількість не перевищує 30 тисяч, і ця цифра залишається незмінною з початку 2023 року. Існують фотодані з усіх наших безпілотників, які підтверджують, що ми завдаємо ворогові від 18 до 22 тисяч уражень на місяць. Якщо ми зможемо збільшити ці показники на 15%, то чисельність російської армії не зросте. Тому важливо зосередитися на знищенні живої сили противника, - підкреслив Рева.

При цьому, за його словами, російська промисловість не покриває потреби окупаційної армії у бронетехніці та артилерійських системах.

"Всі ці три роки вони фактично займалися тим, що знімали з довгострокового зберігання радянську техніку і відправляли її на фронт. І от сьогодні всі ці склади практично спустошені. Ми бачимо, що частіше і частіше російські штурмовики змушені їхати не на бронетранспортерах, а на мотоциклах. Більше того, якщо ви пам'ятаєте, вони навіть тварин залучають для логістичних перевезень тих чи інших військових вантажів. Тобто з точки зору забезпечення російської армії, вона знаходиться далеко не в найкращому стані, як би там Путін щось не надував", - пояснює колишній урядовець.

Згідно з даними Реви, шість мільйонів боєприпасів, які Росія отримала з Північної Кореї, задовольнили майже 40% потреб її армії.

"Наскільки вони зможуть далі підтримувати Росію на такому рівні, сказати складно. А крім того, подивіться, будь ласка, як зростає бюджетний дефіцит Російської Федерації. Він дуже великий, тому що коли ви залучаєте людей за гроші, це величезні витрати. А якщо таке ставлення до тих, хто веде бойові дії, що практично вони гинуть у величезній кількості, треба ще й виплачувати. Ви ж самі розумієте, що "закрома родіни" не є безкінечними", - зауважив ексміністр.

"Досить часто ми чуємо про виклики, з якими стикається Україна: фінансові, економічні, військові та інші. Однак чомусь мало хто звертає увагу на те, що відбувається в Російській Федерації. Ця ілюзія, що у нас все гаразд і ми готові на безкінечну боротьбу, є чистою неправдою", - підкреслив Андрій Рева.

Не так давно в Американському інституті вивчення війни зазначили, що президент Росії Володимир Путін не виявляє жодних сигналів про наміри завершити конфлікт в Україні. Кремлівська влада цілеспрямовано формує в російському суспільстві та армії настрої, що свідчать про готовність до тривалої військової боротьби.

При цьому російські ЗМІ послідовно посилюють воєнну риторику. У своїх публічних заявах Путін прямо заявляє, що у Росії достатньо ресурсів, щоб "довести війну до логічного завершення". Таким чином, влада готує населення не до миру, а до нових етапів затяжного конфлікту.

Раніше Центр протидії дезінформації повідомляв про зростаючі економічні труднощі в Росії. Згідно з новими даними, у 2023 році дефіцит державного бюджету країни може сягнути близько 4 трильйонів рублів (понад 44 мільярди доларів), що в три рази перевищує раніше очікувані показники.

Крім того, за даними ЦПД, країна стикається з рецесією в промисловості, інфляцією, проблемами в банківській сфері та спадом у будівництві. Попри це, Кремль продовжує вкладати величезні кошти у проведення масштабних парадів і пропагандистських заходів.

В РНБО також переконані, що якщо режим Путіна збережеться на найближчі роки й агресивна політика не зміниться, то контрольоване розділення Росії на національні утворення з центральною Московією в наступні 50 років є неминучим сценарієм для РФ.

Читайте також