Політичні новини України та світу

Республіканці все більше виявляють незадоволення митною політикою Трампа, - повідомляє The Hill.

З кожним днем все більше представників Республіканської партії виявляють невдоволення митною стратегією президента США Дональда Трампа.

Цю інформацію повідомляє The Hill, згідно з даними Цензор.НЕТ.

8 квітня ситуація на фондовому ринку поліпшилася після заяв глави Мінфіну США Бессента про те, що Трамп готовий вести перемовини із країнами щодо мит.

Трамп також підкреслив, що мав "чудовий" діалог з виконуючим обов'язки президента Південної Кореї Хан Дак Су, в той час як Бессент повідомив про намір Японії та В'єтнаму укласти угоду.

Проте це тривало недовго, пише видання. Вже згодом Трамп підняв тарифи для Китаю на 50%, отже загалом мита на китайські товари становили 104%.

Невдовзі індекс Dow Jones Industrial Average знизився більш ніж на 300 пунктів, тоді як індекси S&P 500 і Nasdaq Composite зазнали падіння більш ніж на 1,5% і 2% відповідно.

"Риторика Білого дому викликає занепокоєння у республіканців, які хочуть, аби уряд США почав перемовини з іншими державами та не допустив торгівельну війну, яка от-от може початись", - йдеться в матеріалі.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун закликав до терпіння, зазначивши, що США незабаром розпочнуть переговори з іншими країнами.

У Білому домі сказали, що майже 70 країн надіслали запит про перемовини. Відповідальними за переговори призначили Бессента та торгівельного представника США Джеймісона Гріра.

Грір захищав митну політику Трампа у фінансовому комітеті Сенату США. Проте низка республіканців мали до нього кілька гострих запитань.

"Чиє горло я повинен перегризти, якщо це буде неправдою? Я бажаю вам всього найкращого, але я налаштований скептично", - сказав Гріму сенатор Том Тілліс.

Сенатор Чак Грасслі, один із авторів законопроєкту, що має на меті обмежити президентські повноваження Трампа у сфері тарифів, висловив думку, що Конгрес надав Трампу надмірні повноваження.

Основне занепокоєння республіканців у Сенаті викликане тим, що вони сприймають повідомлення з Білого дому як неоднозначні, повідомляє The Hill.

Виникло непорозуміння через висловлювання Бессента та головного торгового радника Пітера Наварро. Один з них стверджує, що Сполучені Штати готові до переговорів з іншими країнами, тоді як інший наполягає на тому, що нові тарифи не підлягають обговоренню.

Водночас республіканці розуміють, що попри заяви посадовців є лише одна особа, яка все остаточно вирішуватиме. Це - Трамп.

"Єдина особа, яка має вирішальне значення, – це президент. Саме він формує політику. Це його концепція. Це новий старт. Це масштабна кнопка для перезавантаження", – підкреслив сенатор Джош Хоулі.

Трамп ввів мита.

Нагадуємо, що Трамп ухвалив рішення про встановлення мінімального тарифу у 10% на більшість товарів, які імпортуються до США. Для деяких держав цей тариф є вищим: наприклад, для Китаю він становить 34%, а для країн Європейського Союзу - 20%.

Невдовзі стало зрозуміло, що Трамп проголосив економічний надзвичайний стан у державі.

Американські митні збори також вплинули на Україну — Сполучені Штати запроваджують 10% мита на українські товари.

Китай оголосив, що запровадить 34-відсоткові мита на всі американські товари у відповідь.

У Міністерстві економіки України вважають, що існує можливість досягти угоди зі Сполученими Штатами щодо нових торгових умов. Окрім цього, міністр економіки Юлія Свириденко підкреслила, що імпортне мито з боку США не позначиться на валютному курсі чи вартості товарів в Україні.

Читайте також