"Обговоримо в судовому процесі, якою насправді є суть державної зради", - заявили адвокати Порошенка щодо "вугільної справи".

Адвокати п'ятого президента України Петра Порошенка, Ілля Новіков та Ігор Головань, під час брифінгу висловили думку, що обвинувальний акт у справі, відомій як "вугільна справа", є нелегітимним.
Згідно з інформацією, документ повинен був отримати підпис генерального прокурора. Проте Андрій Костін, який обіймав цю посаду, був звільнений у жовтні минулого року через скандал, пов'язаний із "прокурорами-інвалідами". Нещодавно він отримав призначення на пост посла України в Нідерландах. Наразі президент Володимир Зеленський не вносить кандидатуру нового генерального прокурора на розгляд Верховної Ради.
"Ми стартували новий сезон серіалу 'Слуга народу'. І, на жаль, від цього 'нетфлікса' ми не можемо відмовитися, адже у нас безлімітна підписка, але вона коштує досить дорого", - з іронією зазначає Новіков.
Юристи зазначають, що на цю юридично незначущу справу держава витрачає мільйони гривень протягом багатьох років - на зарплати прокурорів, слідчих та детективів.
"Це такий результат багаторічної роботи, ось такої приблизно товщини, це робота Офісу генерального прокурора, це десятки прокурорів, це робота ДБР, там теж слідчих кілька десятків, це робота СБУ, яка теж брала тут участь, теж там кілька десятків слідчих. Оцей стос паперу, він, я думаю державному бюджету обійшовся у мільйони і мільйони гривень", - розповів Головань.
"Це наслідок політичного тиску, але насправді це абсолютно безглуздо і не має сенсу. Ми ще детально розглянемо цю ситуацію - зокрема, порушення закону та процесуальні недоліки. Багато людей, відповідальних за цю ситуацію, будуть притягнуті до відповідальності," - упевнений адвокат.
"Ми щодня будемо нагадувати і суду, і прокурору, хоча їм неприємно про це буде чути, що наслідки зради президента країни бувають такі, як спалені міста, сотні тисяч загиблих, мільйони біженців, а завезене вугілля і опалювальний сезон, який не було зірвано, навряд чи може бути наслідком державної зради і доказувати, що така зрада мала місце", - додає Новіков.
Це підводить нас до важливого питання: чому під час президентства Зеленського до 2021 року Україна продовжувала закуповувати енергоносії, або безпосередньо з Росії, або ж через непрозорі канали, такі як білоруське електропостачання чи вугілля. Усі усвідомлюють, що насправді джерелом цих постачань була саме Російська Федерація. Важливо зрозуміти, чому купівля ресурсів у Росії напередодні вторгнення, коли вже існували попередження від іноземних розвідок, була визнана мудрою політикою, а не державної зрадою. Ці питання ми будемо піднімати щодня. Маємо на увазі, що вони, ймовірно, прагнутимуть, аби справу розглядав їх улюблений Печерський суд, - зазначає Новіков.
Адвокати також зауважили, що судді Печерського суду залежні від ДБР, тому не дивно, що всупереч фактичному місцезнаходженню Бюро в Шевченківському районі, ДБР працює саме через Печерський суд.
"Існує інформація про те, що чимало суддів Печерського суду регулярно відвідують Державне бюро розслідувань для проходження допитів. Це свідчить про певну залежність від позиції ДБР. Кількість слідчих дій, які проводяться цим органом, іноді допомагає суддям уникати неприємностей, таких як кваліфікаційне оцінювання. Взаємозв'язок між ДБР та Печерським судом починає набувати конкретних ознак і доказів. Можна говорити про наявність як взаємозалежності, так і незаконного співробітництва, яке є вигідним для обох сторін. Ми продовжимо досліджувати цю ситуацію", - зазначають адвокати.