Політичні новини України та світу

Нардепа Шевченка, якого підозрюють у державній зраді, взяли під варту.

Євгеній Шевченко залишиться під арештом на протязі двох місяців.

У п'ятницю, 15 листопада, Печерський районний суд столиці України ухвалив рішення про арешт депутата Євгенія Шевченка, який підозрюється у скоєнні державної зради. Цю інформацію підтвердило видання hromadske, посилаючись на свідчення з судового засідання.

Народного депутата, якого запідозрили в державній зраді через антиукраїнські висловлювання та заклики до переговорів з Росією, взято під варту до 11 січня 2025 року. Суд ухвалив рішення, згідно з яким для Шевченка неможливо внести заставу.

"Слідчі повідомили, що експертний аналіз заяв депутата виявив, що він розпочав завдавати шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку широкомасштабного вторгнення Росії", - відзначили журналісти.

Згідно з інформацією прокурора, Євгеній Шевченко не раз відвідував Білорусь і мав зустрічі з авторитарним лідером цієї країни, Олександром Лукашенком. У своїх інтерв'ю проросійським медіа Шевченко висловлював симпатію до Лукашенка, зазначаючи, що "цінує його як особистість і політика". Проте перед початком судового засідання Шевченко стверджував, що порушена проти нього кримінальна справа є проявом політичного тиску, одночасно назвавши Лукашенка своїм ворогом.

Адвокати Шевченка висловили занепокоєння з приводу того, що в документі підозри не вказано, чи були досліджені оригінали відео з YouTube без редагування. Вони натякнули, що ці матеріали могли бути змінені з метою дискредитації їхнього клієнта. Крім того, захист підкреслив, що експертиза була проведена "занадто поспішно", і що справа виглядає, ніби її "шили на ходу", оскільки в тексті підозри присутні граматичні та пунктуаційні помилки.

Нагадаємо, нещодавно Євгеній Шевченко закликав президента Володимира Зеленського розпочати перемовини з Росією.

"Вова, час діяти! Товаришу президенте, настав момент для діалогу. Розумію, що це може призвести до твоєї відставки, але інтереси країни важливіші за особисті прагнення. Я готовий підтримати, якщо буде потрібно. Можу знову вирушити до Мінська. Все можна вирішити. Просто зроби перший крок. Якщо ж ти не захочеш, тебе змусить піти те оточення, яке вчора тобі аплодувало на заході," - зазначив Шевченко.

Також він заявив, що написав листа Дональду Трампу і віцесекретарю Джей Де Венсу щодо сприяння у припиненні авторитаризму та диктатури в політичному житті України. До слова, Євгеній Шевченко голосував проти законопроєкту щодо заборони УПЦ (МП).

До того він заявляв, що нібито причетний до ГУР, про що у травні 2023 року говорив Кирило Буданов. Втім, згодом у розвідці цю інформацію спростували. Вже 14 листопада Шевченка затримали та повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада) - як встановило слідство, народний депутат масово розповсюджував фейки російської пропаганди.

Крім того, протягом 2020-2023 років під час поїздок до Білорусі Шевченко налагоджував схеми щодо закупівлі для підконтрольних йому компаній електроенергії та аміачних добрив по заниженій вартості. Після цього його компанії в Україні продавали продукцію за завищеними цінами.

Читайте також