Політичні новини України та світу

Парламент Норвегії вибачився перед корінними народами за примусову асиміляцію.

Норвезький парламент - Стортинг - ухвалив рішення про беззастережне вибачився перед меншинами та корінними народами за понад столітню політику примусової асиміляції, або норвегізації.

Парламент Норвегії опублікував відповідну заяву у вівторок, 12 листопада, згідно з інформацією "Європейської правди".

Перед ухваленням рішення Стортингу були висловлені рекомендації Комісії з питань правди та примирення, яка досліджувала участь влади в процесах асиміляції корінних народів і меншин, зокрема саамів, квенів та лісових фінів.

Комісія запропонувала, крім вибачень від парламенту, заснувати центр для примирення, а також інвестувати в підтримку мов корінних народів та національних меншин.

У прийнятій у вівторок резолюції, норвезький парламент висловив "глибоке співчуття" щодо зловживань, що стали наслідком політики норвегізації, яка торкнулася саамів, квенів/норвезьких фінів та лісових фінів.

Рішення підтримала більшість норвезьких законодавців, за винятком правої Партії прогресу, яка проголосувала проти, у присутності представників саамів, квенів і лісових фінів, а також Комісії з питань правди і примирення.

Політика норвегізації діяла ще у XVIII столітті, а з 1851-го стала офіційною та передбачала створення державних шкіл-інтернатів, що забороняли мови меншин, і примусове переселення цілих сіл.

Кілька заходів були поетапно скасовані в 1960-х роках, проте значна їх частина залишалася в силі і в 1980-х.

Літньою порою стало відомо, що саамський парламент Норвегії прийняв рішення звернутися до суду проти уряду через ухвалу, яка призведе до будівництва вітрових електростанцій на території, що їх цікавить. Вони вважають, що в рамках цього процесу їхню думку не врахували належним чином.

Читайте також