Однієї лише НАТО недостатньо: з ким Німеччина планує спільно боротися на фронті?

Велика Британія і Німеччина укладуть угоду, що зобов'язує їх надавати взаємну підтримку в разі військового нападу з боку однієї з країн, а також спільно протистояти іншим можливим загрозам. Як інформує портал "Коментарі", цю інформацію передає агентство "Bloomberg".
Мерц, Стармер та Макрон відвідали Київ. Джерело фото: відкриті ресурси.
Оформлення угоди відбудеться в четвер, 17 липня, у Лондоні за участю прем'єр-міністра Кіра Стармера та канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Основи для підписання угоди були закладені під час зустрічі лідера партії Стармера з його попередником Мерцом, соціал-демократом Олафом Шольцем, в серпні 2024 року в Берліні. Тоді керівник британського уряду визначив заплановану угоду як "елемент більш масштабного перезапуску, що грунтується на новому дусі співпраці".
Лідер німецьких консерваторів Фрідріх Мерц відкрито висловив своє співчуття з приводу Brexit і підкреслив готовність співпрацювати зі Стармером у боротьбі з такими викликами, як торговельна політика адміністрації Дональда Трампа та агресія Росії проти України.
У рамках візиту німецького лідера до Лондона, Стармер та Мерц мають підписати угоду під час церемонії у Музеї Вікторії та Альберта у Лондоні.
Високопосадовець німецького уряду розповів Bloomberg, що зобов'язання щодо взаємної оборони виникає у відповідь на два основні виклики: зростання агресії з боку Росії та зростаюче занепокоєння європейських партнерів щодо того, наскільки США дотримуються своїх зобов'язань у рамках НАТО під час президентства Дональда Трампа.
При цьому, як уточнив співрозмовник за умов конфіденційності, нова домовленість не є альтернативою принципу колективної оборони, закріпленому у статті 5 Північноатлантичного договору.
Видання підкреслило, що для Німеччини оборонна складова має особливе значення, оскільки Великобританія разом із Францією є одними з двох ядерних держав на європейському континенті. Незважаючи на те, що ФРН не володіє власним ядерним арсеналом, вона користується захистом, який надає США, розмістивши свої сили в Європі.
Водночас, як зазначають німецькі чиновники, ядерна тематика у тексті нової угоди прямо не згадується.
Читайте також на порталі "Коментарі" -- у Кремлі істерика: чому Пєсков закликав усі сторони чинити тиск на Україну.