Обстріли Дніпра та Харкова та альтернативний план Європейського Союзу щодо санкцій проти Росії: останні новини на 30 квітня.

Європа не здатна мобілізувати навіть 25 тисяч солдатів для місії в Україні, повідомляє The Times.
За інформацією газети The Times, адмірал Тоні Радакін, який обіймає посаду начальника штабу оборони Великої Британії, закликав до формування контингенту, що може складати до 64 тисяч військових. У свою чергу, Лондон заявив про готовність відправити до 10 тисяч військовослужбовців.
На майбутніх переговорах у Брюсселі міністри оборони європейських держав визнали, що організувати присутність 25 тисяч осіб буде надзвичайно важко. Як повідомляє Times, Великобританія та Франція наразі схиляються до рішення про направлення інструкторів і навчальних підрозділів на захід України, замість створення повноцінного міжнародного сухопутного контингенту.
Як повідомили РБК-Україна джерела, Муромський приладобудівний завод розташований у Володимирській області. Він спеціалізується на виробництві засобів запалювання боєприпасів, а також комплектуючих та виробів для військово-морського флоту та військової авіації РФ. На заводі пролунало 5 вибухів, попередньо відомо про ураження двох будівель, розпочалася пожежа.
Муромський завод приладобудування потрапив до санкційних списків України та Європейського Союзу через свою важливу роль у підтримці військової агресії проти України.
Виконуючий обов'язки заступника постійного представника США в ООН Джон Келлі звинуватив Росію у скоєнні актів насильства і підкреслив, що дії Москви призвели до "безглуздої загибелі людей, серед яких були невинні цивільні особи".
"Зараз Росія має чудову можливість досягти тривалого миру... Саме лідери обох цих країн повинні вирішити, чи можливий мир. Якщо обидві сторони готові припинити війну, Сполучені Штати повністю підтримають їхній шлях до тривалого миру", - додав він.
На початку цього тижня, 28-29 квітня, у Брюсселі відбувся офіційний аналіз відповідності українського законодавства європейським стандартам у сфері "Підприємництво та промислова політика". Україна успішно завершила цю процедуру.
Міністерство економіки повідомило, що Європейська Комісія високо оцінила нашу системність у підходах, результати працюючих програм та успіхи України в адаптації політики до європейських стандартів.
Секретар Ради безпеки Російської Федерації Сергій Шойгу зробив антизахідну заяву під час зустрічі в рамках формату БРІКС. Крім того, він висловив свою думку щодо українських та європейських ініціатив у сфері забезпечення безпеки.
Зокрема, він висловився про наміри щодо розміщення західних миротворців, назвавши це, нібито, "сигналами підготовки до окупації західних регіонів України європейськими державами". Він також зазначив, що такі підрозділи будуть вважатися "легітимними військовими цілями" для російських збройних сил.
Окрім цього, він знову озвучив свої вимоги щодо припинення конфлікту — повернення чотирьох регіонів, скасування заявки України на вступ до НАТО, а також традиційні пункти, такі як "демілітаризація та денацифікація України" і гарантії прав для російськомовного населення.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас каже, що Євросоюз хоче перестрахуватися на випадок, якщо адміністрація Трампа вийде з переговорів щодо України і шукатиме зближення з Москвою.
"Ми спостерігаємо, що вони розмірковують над можливістю залишити Україну та не шукати шляхів до компромісу з росіянами, оскільки це виявляється складним завданням," - зазначила вона в інтерв'ю для Financial Times.
Вона зазначила, що існує альтернативний "план Б" для підтримки економічного тиску на Росію, навіть якщо Угорщина завадить продовженню економічних санкцій ЄС у липні. "Проте ми повинні зосередитися на "плані А", адже інакше, переключившись на "план Б", ми ризикуємо втратити контроль над ситуацією", - зазначила Каллас.