Німеччина встановила обмеження на прийом українських біженців: які причини призвели уряд до цього рішення?

Німеччина вирішила призупинити прийом нових біженців у рамках програми переселення, що реалізується під егідою ООН. Ці обмеження також торкнуться українців, які виїжджають до Європейського Союзу через війну.
Цю інформацію оприлюднило німецьке видання Handelsblatt.
Уряд ухвалив рішення про тимчасове призупинення переселення осіб, що потребують особливого захисту. Міністерство внутрішніх справ спільно з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) повідомили, що наразі не буде укладено нових угод щодо прийому біженців в рамках цієї програми. Це рішення зумовлене тривалими переговорами між партіями ХДС, ХСС та СДПН.
Проте, Германія також вказує, що будуть і винятки - мова йде про випадки, які перебувають на завершальних етапах процесу.
У раніше укладеній коаліційній угоді німецькі депутати вирішили призупинити добровільні федеральні ініціативи з прийому біженців, а також не започатковувати нові програми в цьому напрямку.
Німеччина зобов'язалася надати Агентству у справах біженців та Європейській комісії 13 100 місць для прийому біженців у 2024 та 2025 роках. Відповідно до інформації від Агентства ООН у справах біженців, вже 5 061 біженець скористався цими квотами. Серед них не лише українці, а й біженці з Сирії. Переїзд останніх був зафіксований у рамках угоди між ЄС та Туреччиною, укладеної в 2016 році.
Процес приймання біженців в Європейському Союзі передбачає, що ООН радить країнам, які приймають їх, здійснювати перевірку осіб, які потребують спеціального захисту. Після цього німецькі чиновники проводять інтерв'ю та виконують заходи безпеки. Крім того, Німеччина пропонує декілька додаткових гуманітарних програм для підтримки біженців.
Водночас, Німеччина вже не займає позицію лідера серед держав Європейського Союзу за кількістю заяв на отримання притулку. У першому кварталі 2025 року спостерігалося різке зменшення таких запитів до Німеччини — на 41% у порівнянні з відповідним періодом 2024 року. Цю інформацію оприлюднило німецьке видання Welt, посилаючись на конфіденційний звіт Європейської комісії, що аналізує міграційну ситуацію в ЄС та з третіми країнами.
Місяць тому газета Welt повідомила, що Німеччина готується до нової хвилі біженців з України у зв'язку з політикою президента США Дональда Трампа.
"У зв'язку з рішенням Сполучених Штатів призупинити військову підтримку Україні, ймовірність того, що значна кількість людей направиться на північ Німеччини, зростає", -- підкреслив директор Асоціації північнонімецьких житлових компаній (VNW) Андреас Брайтнер.
Зазначимо, що Німеччина тримає свої золоті резерви в Нью-Йорку, проте політична ситуація у Вашингтоні викликає в них занепокоєння. Німецькі чиновники почали сумніватися в безпеці цього сховища, яке протягом тривалого часу вважалося одним з найбільш надійних у світі.
Також, за словами голови Центру протидії дезінформації РНБО Андрія Коваленка, небагато європейських країн насправді готові до війни з Росією, і Німеччина не є винятком. Берліну, на його думку, не вдасться уникнути конфлікту з Москвою, оскільки німці "не прагнуть до змін у суспільстві і часто виявляються пасивними".