Німеччина, Великобританія та Франція звертають увагу Ізраїлю на необхідність зняття блокади з Газі.

Німеччина, Франція та Велика Британія виступають з вимогою до Ізраїлю зняти блокаду над сектором Гази.
Цю інформацію наводить спільна заява міністрів закордонних справ держав формату Є3, повідомляє Укрінформ.
У документі зазначається, що вже більше 50 днів Ізраїль повністю перекриває доступ до гуманітарної допомоги в Газі, де запаси найнеобхідніших товарів швидко вичерпуються.
"Цивільне населення Палестини, включаючи мільйон дітей, перебуває під неминучою загрозою голоду, епідемій і смерті. Цьому треба покласти край. Ми закликаємо Ізраїль негайно відновити швидку та безперешкодну доставку гуманітарної допомоги до Гази", - заявили міністри.
Вони зазначили, що під час останнього режиму припинення вогню ООН та міжнародні неурядові організації надали значну допомогу. Дипломати вважають абсолютно неприйнятним рішення Ізраїлю обмежити постачання гуманітарних ресурсів до сектора Гази. Крім того, вони критикували недавні висловлювання міністра закордонних справ Ізраїлю Каца, який стосувався політизації гуманітарної допомоги та намірів Ізраїлю залишити військову присутність у Газі після конфлікту, вважаючи, що такі заяви підривають шанси на мир.
"Гуманітарна допомога не повинна використовуватися як політичний інструмент, а палестинська територія не повинна зменшуватися або зазнавати демографічних змін. Згідно з міжнародним правом Ізраїль зобов'язаний дозволити безперешкодне проходження гуманітарної допомоги. Гуманітарні працівники повинні мати змогу надавати допомогу тим, хто її найбільше потребує, незалежно від сторін конфлікту... Ізраїль має забезпечити безперешкодний доступ для ООН і гуманітарних організацій, щоб вони безпечно працювали у всьому секторі Гази", - підкреслюється у заяві.
Одночасно міністри підкреслюють, що "ХАМАС не має права використовувати гуманітарну допомогу для своїх фінансових інтересів або перетворювати цивільну інфраструктуру на військові об'єкти".
Очільники Міністерств закордонних справ висловили своє обурення нещодавніми атаками ізраїльських військових на гуманітарний персонал, інфраструктуру та медичні установи. Вони підкреслили, що Ізраїль повинен вжити додаткових заходів для захисту цивільного населення, інфраструктури та працівників гуманітарних організацій, а також забезпечити гуманітарному персоналу можливість вільно пересуватися по сектору Газа й дозволити хворим і пораненим виїжджати з регіону для отримання медичної допомоги.
Керівники міністерств закордонних справ закликали учасників конфлікту відновити режим мирного припинення вогню, а також вимагали від ХАМАСу терміново звільнити всіх заручників, які переживають важкі муки.
"У заяві підкреслюється, що нам усім необхідно докласти зусиль для реалізації плану створення двох держав, адже це єдиний шлях до досягнення тривалого миру і безпеки як для ізраїльського, так і для палестинського народу, а також для забезпечення стабільності в регіоні на довгострокову перспективу."
Як стало відомо, 20 квітня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу висловив думку, що Ізраїль змушений продовжувати бойові дії в Газі, оскільки не має "іншого виходу". Він підкреслив, що війна не завершиться, поки не буде знищено ХАМАС, не звільнено заручників, а також не буде забезпечено, що ця територія не становитиме загрозу для безпеки Ізраїлю.