Політичні новини України та світу

Відмова Порошенка підтримати угоду щодо надр є спробою підірвати зв'язки з США, - заявив Олещук - Новини bigmir)net.

Відмова Петра Порошенка і його фракції "Європейська солідарність" підтримати угоду з США щодо надр є серйозним викликом для національної безпеки України, а також фактично слугує подарунком для російського президента Володимира Путіна в день перемоги. Таку думку висловив політичний аналітик Петро Олещук.

8 травня Україна має намір ратифікувати важливу угоду про надра зі Сполученими Штатами, яка є ключовою для подальшої підтримки України у війні з росією. Однак, за слоавами експерта, Петро Порошенко відкрито заявив, що його політична сила не голосуватиме за цю ратифікацію, чим зробив подарунок путіну.

"Відношення Порошенка до угоди щодо надр виглядає як символічний подарунок Путіну на день перемоги. Це фактично свідчить міжнародній спільноті про те, що Україна нібито перебуває в стані внутрішнього розколу та нестабільності. Петро Олещук, політичний аналітик, зазначив, що Порошенко вже не вперше ставить свої особисті амбіції вище національних інтересів, зокрема тих, що стосуються співпраці зі Сполученими Штатами."

Він акцентував увагу на тому, що така позиція має серйозні негативні наслідки для України.

"Перше. Небезпека для нашої держави - у сигналі, який через Порошенка іде назовні: "частина українського політикуму готова ставити під сумнів ключові домовленості України". Тобто тут Порошенко чітко працює на користь росії, чим остаточно демонструє, що підозра йому його держзраду - цілком закономірна. Друге. Відмова фракції "Євросолідарності" підтримати угоду створює сигнал про начебто політичну неузгодженість усередині України. Це спроба підірвати довіру американських партнерів до нас як надійного союзника. Третє. Порошенко своїми діями дає аргументи ворогам України. Зокрема -- путіну, який десятиліттями намагається довести Заходу, що Україна нібито нестабільна й ненадійна держава", - наголосив Олещук.

Олещук також підкреслює, що спочатку, коли був опублікований перший проект угоди від США, європейські депутати активно підтримували ідею термінового підписання угоди в її первісному вигляді, без внесення будь-яких коректив.

"Депутати від ЄС металися по каналах, закликаючи терміново підписати угоду без змін. Але після підписання їхня офіційна позиція кардинально змінилася, хоча вони й далі демонструють політичну акробатику: критикують угоду з американцями, при цьому продовжуючи їх вихваляти. Це чітко свідчить про "принциповість" їхніх поглядів", - підсумовує Олещук.

Читайте також