Ціна на нафту знижується через відновлення тривог щодо попиту.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зменшилися на 1,10 долара, або 1,6%, до 66,86 долара за барель, після зростання на 3,2% у четвер. Вартість американської нафти West Texas Intermediate склала 63,57 долара за барель, знизившись на 1,11 долара, або 1,7%, після підвищення на 3,54% у попередній торгівельній сесії. Четвер став останнім днем розрахунків минулого тижня через святкування Страсної п'ятниці.
"Загальна тенденція продовжує свій курс вниз, оскільки інвестори можуть відчувати труднощі в тому, щоб повірити в поліпшення прогнозів як попиту, так і пропозиції. Це особливо помітно на фоні впливу тарифів на глобальне зростання та збільшення поставок з боку ОПЕК+", - зазначив ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.
Очікується, що ОПЕК+ збільшить видобуток на 411 тис. барелів на добу, починаючи з травня, хоча частина цього збільшення може бути компенсована скороченням країнами, які перевищували свої квоти.
Вартість також зменшилася через те, що певні тривоги щодо постачання ослабли після появи позитивних сигналів прогресу у ядерних переговорах між США та Іраном в суботу.
Під час нещодавніх переговорів представники США та Ірану дійшли згоди щодо початку роботи над основами можливого ядерного договору. Міністр закордонних справ Ірану повідомив про це, зазначивши, що американський офіційний особа охарактеризував результати зустрічі як "значний прогрес".
Цей розвиток стався внаслідок нових санкцій, що були введені США минулого тижня проти китайського незалежного нафтопереробного заводу, якому приписують переробку іранської сирої нафти, що збільшило тиск на Тегеран під час переговорного процесу.
Занепокоєння щодо скорочення поставок іранської нафти та надії на торговельну угоду між Сполученими Штатами та Європейським Союзом підштовхнули Brent і WTI до зростання приблизно на 5% минулого тижня, що стало першим тижневим зростанням за три тижні.
Однак ринки продовжують висловлювати занепокоєння щодо наслідків агресивної тарифної політики Сполучених Штатів та їхньої торгової війни з Китаєм, внаслідок чого курс долара і фондові ринки Азії знизилися в понеділок.
Згідно з опитуванням, проведеним Reuters 17 квітня, інвестори вважають, що тарифна політика може суттєво сповільнити економічний розвиток США у поточному та наступному роках. При цьому ймовірність настання рецесії протягом найближчих 12 місяців наближається до 50%. Варто зазначити, що США є головним споживачем нафти в світі.
На цьому тижні інвестори зосереджені на кількох звітах з США, серед яких попередні дані PMI для промислового та сервісного секторів за квітень, що допоможуть оцінити тенденції економічного зростання.
"Цьоготижнева серія звітів PMI може ще більше підкреслити економічний вплив тарифів, оскільки очікується пом'якшення умов як у виробництві, так і в сфері послуг у великих економіках", - сказав Yeap з IG, додавши, що ціни на нафту стикаються з опором на рівні 70 доларів.