Політичні новини України та світу

На телеканалі "1+1 Україна" вийде в ефір документальний фільм "Вільне село", який є частиною циклу "Радянські міфи".

Епізод "Вільне село" з циклу "Радянські міфи" присвячений дослідженню того, як радянська влада планомірно винищувала селянство

8 лютого о 23:00 на каналі "1+1 Україна" відбудеться прем'єра документального фільму "Вільне село", який є частиною циклу "Радянські міфи". Цю стрічку підготував кореспондент ТСН Станіслав Ясинський у рамках свого проекту.

спецпроєкту журналістських розслідувань "ТСН: Особливий погляд".

Цю інформацію оприлюднила пресслужба каналу.

"Село, що живе в свободі та щасті" — це спрощений пропагандистський образ, зведений до формату агітаційного плакату.

"З кожним днем все веселіше і радісніше жити" -- за радянських часів село малювали чудовим місцем, сповненим свободи, пісень і віри в комуністичне майбутнє. Але як було насправді?", -- йдеться у повідомленні.

Епізод "Вільне село" з серії "Радянські міфи" фокусується на вивченні того, як радянська влада систематично знищувала селян, перетворюючи колишніх вільних і освічених людей на безправних жебраків.

Примусова колективізація, каральні операції, штучний голодомор, рабська праця за трудодні, фактичне закріпачення радянських селян, які до 60-70-х років ХХ ст. не мали паспортів, -- це все послідовна політика упокорення та грабунку селян заради вигод партійної верхівки та для економіки війни.

У фільмі досліджено всі етапи поступового знищення села радянською владою. Введення загальної трудової повинності та запровадження продрозкладки на початку 20-х років.

У середині 20-х років виникла ситуація, коли ціни на продукцію міських підприємств зросли до астрономічних рівнів, тоді як сільськогосподарські товари мали вкрай низьку вартість. Починаючи з 1929 року, процес колективізації, що мав на меті підпорядкувати вільного селянина, призвів до вилучення у нього худоби, земельних ділянок та сільськогосподарського інвентарю.

Голодомор 1932-1933-х років, який влаштували навмисно, щоб вбити якомога більше активних землеробів, а решту занурити у страх, з якого не буде виходу багато поколінь. Рекорди колгоспників-ударників -- чи був це компроміс із совістю, бажання вижити і не дати померти з голоду вже власним дітям?

Про примусове підкорення села свідчать експерти та небагато очевидців, а автор також ділиться окремими аспектами історії своєї родини, які відображають цей історичний етап.

Нагадуємо, що "ТСН. Особливий погляд" – це програма журналістських розслідувань, яка висвітлює невідомі аспекти подій і явищ, що впливають на формування історії не тільки України, а й глобально.

Читайте також