МЗС: коментарі Джорджеску щодо України свідчать про "підпорядкованість московським кумирам".

Міністерство закордонних справ висловило незадоволення коментарями румунського політика Келіна Джорджеску щодо України. Цю інформацію озвучив речник відомства Георгій Тихий 30 січня.
Він охарактеризував заяви Джорджеску як прояв "максимальної зневаги" до України та її громадян.
За словами Тихого, Київ засуджує будь-які дії та заяви, які зазіхають на суверенітет та територіальну цілісність України, а також суперечать міжнародним нормам, статуту ООН і "базовим демократичним цінностям".
"В умовах таких заяв намагання Каліна Джеорджеску представити себе як "незалежного" політика виглядають абсурдно: його висловлювання цілком співпадають з російською пропагандою, що свідчить про його абсолютну залежність від московських кураторів," - зазначає він.
Ознайомтеся також з матеріалом: "Ісус знову на Землі в образі китаянки". Як китайська християнська спільнота розширює свій вплив у Румунії.
Представник Міністерства закордонних справ висловив впевненість, що відновлення справедливого та стабільного миру в сусідній Україні, а також розвиток обох країн є важливими для Румунії.
Нагадуємо, що сценарій, який нині розгортається, не є частиною планів Кремля та його підконтрольних осіб. Ми висловлюємо вдячність Румунії та її народу за незмінну підтримку України з самого початку широкомасштабного вторгнення Росії в нашу країну.
Напередодні колишній претендент на президентську посаду Румунії Келін Джорджеску під час відкритої дискусії висловив думку, що вважає поділ України "неминучим", зазначивши, що ця країна є "вигаданою державою".
Маловідомий раніше незалежний кандидат Келін Джорджеску здобув перемогу в першому турі голосування на виборах 24 листопада, набравши приблизно 23 відсотки голосів. У другому турі виборів 8 грудня він мав зустрітися з проєвропейською правоцентристкою Єленою Ласконі.
Читайте також: Міністерство закордонних справ Словаччини запросило українського посла у зв'язку з коментарем Фіцо, повідомляють ЗМІ.
Проте, після того як Рада національної безпеки Румунії оприлюднила документи, що свідчать про потенційне втручання неназваного "державного суб'єкта" (можливо, мова йде про Росію), Конституційний суд ухвалив рішення скасувати перший тур голосування і зобов'язав організувати нові вибори, які відбудуться в найближчі кілька місяців.
Джорджеску намагався оскаржити ухвалу, проте суд не задовольнив його апеляційний запит.
Перше місце ультраправого кандидата в першому турі президентських виборів викликало побоювання і протести, особливо серед молодих румунів, щодо майбутнього демократії в країні.