Політичні новини України та світу

Адвокати Порошенка заявили, що в суді вони продемонструють справжнє обличчя державної зради.

Обвинувальний акт Петру Порошенку у так званій "вугільній справі" нелегітимний - про це заявили під час брифінгу журналістам адвокати п'ятого Президента. За їхніми словами, документ мав бути підписаний Генеральним прокурором. Однак Генпрокурор Костін, який був звільнений у жовтні минулого року після скандалу з "прокурорами-інвалідами", днями був призначений послом України у Нідерландах. А кандидатуру нового Генпрокурора президент Зеленський не вносить на розгляд Верховної Ради.

"У нас стартувала нова частина серіалу 'Слуга народу'. І, на жаль, ми не можемо відмовитися від цього 'нетфлікса' – він у нас безлімітний, але коштує дуже дорого", – з іронією зауважує Ілля Новіков.

Адвокати відзначають, що державні витрати на цю юридично недійсну справу протягом багатьох років складають мільйони гривень, включаючи виплати прокурорам, слідчим та детективам. "Це результат тривалої праці, ось такої товщини, що відображає зусилля Офісу генерального прокурора, десятків прокурорів, а також роботи ДБР, де також задіяно кілька десятків слідчих, і СБУ, яка також брала участь, з аналогічною кількістю слідчих. Цей величезний обсяг документів, напевно, коштував державному бюджету мільйони гривень", - зазначає Ігор Головань.

"Це наслідок політичного тиску, але насправді це не більше ніж порожній звук, абсолютна абсурдність, про яку ми ще не раз говоритимемо – і про порушення законодавства, і про процесуальні зловживання. Багато людей, відповідальних за цю ситуацію, понесуть покарання," – впевнений Головань.

"Ми щоденно будемо нагадувати як суду, так і прокурору, хоч це їм і буде неприємно, що наслідки зради президента можуть призводити до спалених міст, сотень тисяч загиблих та мільйонів біженців. Привезене вугілля і збереження опалювального сезону навряд чи можуть слугувати виправданням для державної зради або доводити, що така зрада справді мала місце," - зазначає Ілля Новіков.

Це підводить нас до важливого питання: чому в період президентства Зеленського, до 2021 року включно, Україна здійснювала закупівлі енергетичних ресурсів безпосередньо з Росії, або через непрозорі канали, такі як білоруське електропостачання та вугілля? Всі усвідомлюють, що справжнім джерелом цих постачань була саме Російська Федерація. Як можна пояснити рішення купувати ресурси в Росії напередодні вторгнення, коли вже були наявні попередження від іноземних розвідок, і всі сигнали небезпеки були очевидні? Чому одні дії вважаються розумною політикою, а інші — державної зрадою? Ми не зупинимося на цих запитаннях і будемо повертатися до них щодня. Цілком ймовірно, що вони прагнутимуть, аби цю справу розглядав їхній улюблений Печерський суд, - підкреслює Новіков.

Адвокати зауважили, що судді Печерського суду залежні від ДБР, тому не дивно, що всупереч фактичному місцезнаходженню Бюро в Шевченківському районі, ДБР працює саме через Печерський суд.

"Є підстави вважати, що численні судді Печерського суду змушені регулярно відвідувати Державне бюро розслідувань для проведення допитів. Це свідчить про їхню певну залежність від позиції ДБР. Крім того, слідчі дії ДБР, включаючи своєчасні обшуки, іноді допомагають суддям уникнути негативних наслідків, таких як кваліфікаційне оцінювання. Зв'язок між ДБР та Печерським судом стає дедалі більш конкретним і підтвердженим. Виникає явна взаємозалежність і незаконне співробітництво, яке приносить вигоду як суду, так і Державному бюро розслідувань. Ми продовжимо досліджувати цю тему", - зазначили адвокати.

"Це свідчить про те, що Зеленський розпочинає свою виборчу кампанію, а країна активно готується до майбутніх виборів. Такий чіткий сигнал ми отримали сьогодні," - підсумував Ілля Новіков.

Читайте також