"Матір усіх бомб": Сполучені Штати нададуть Ізраїлю свою найсильнішу неядерну зброю для боротьби з Іраном - повідомляє Bild.
Адміністрація президента США Дональда Трампа анонсувала передачу Ізраїлю GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast (MOAB), що отримала прізвисько "Матір усіх бомб". Ця бомба є однією з найсильніших неядерних авіаційних боєприпасів на планеті.
Раніше всі лідери Сполучених Штатів (від Джорджа Буша до Джо Байдена) відмовлялися передавати Ізраїлю цю зброю, побоюючись ескалації. Трамп уперше дав зелене світло на постачання ізраїльських ВПС бомб GBU-43/B MOAB, передає німецьке видання Bild.
Журналісти вважають, що цей крок здатен істотно змінити співвідношення сил у регіоні.
Massive Ordnance Air Blast, що перекладається як "великі боєприпаси фугасної дії", часто вживають в розмовній мові під абревіатурою MOAB, яка іноді трактують як Mother of All Bombs – "Матір усіх бомб".
Створена в 2002-2003 роках, ця зброя була розроблена для знищення великих територій та підземних укріплень супротивника. Це вказує на можливу загрозу для іранських ядерних об'єктів, які розташовані на великій глибині під землею.
Ключові особливості MOAB
Розміри та вага: довжина бомби складає 9,17 м, діаметр - 102,9 см, а вага - 9 797 кг, із яких 8 400 кг припадає на вибухову речовину H-6 (суміш гексогену, тротилу й алюмінієвого порошку).
Енергія вибуху дорівнює 11 тоннам тротилу, що еквівалентно 46 гігаджоулям. Зона ураження розширюється на приблизно 140 метрів, тоді як часткові руйнування можуть спостерігатися на відстані до 1,5 км від місця вибуху.
Система управління: MOAB обладнана супутниковою GPS-навігацією, що гарантує високу точність ударів.
Метод доставки: через значні габарити та вагу, ця бомба скидається з військово-транспортних літаків Lockheed C-130 Hercules, оскільки звичайні бомбардувальники не здатні її транспортувати. Вантаж вивантажується через спеціальний люк за допомогою платформи, яка використовує парашут для стабілізації.
Цікаво, що GBU-43/B MOAB була розроблена у стислий термін - всього за дев'ять тижнів у 2003 році, щоби бути готовою до операції "Свобода Іраку" (під час цієї війни її так і не застосували).
У зв'язку з браком ресурсів, бомбу вирішили пофарбувати в зелений колір, оскільки саме ця фарба була єдиною, яка була доступна у достатній кількості на той час.
До речі, видання Bild висловлює припущення, що рішуча позиція Трампа може бути зумовлена інформацією про можливі наміри іранських спецслужб усунути президента США.
"Якщо вони наважаться на це, їх просто знищать," - заявив Трамп, підкреслюючи, що вже віддав вказівки на випадок агресії.
Як писав OBOZ.UA, за даними ЗМІ, раніше Дональд Трамп скасував одне з недавніх рішень свого попередника Джо Байдена. Воно стосувалося передачі Ізраїлю 900-кілограмових авіабомбів MK-84.