Скасування іранської ядерної програми сприятиме підвищенню безпеки як на Близькому Сході, так і у всьому світі, - заявило Міністерство закордонних справ України.

Здійснені Сполученими Штатами та Ізраїлем дії проти іранських ядерних установок надіслали однозначний меседж іранському уряду про недопустимість продовження курсу, який загрожує безпеці на Близькому Сході. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованій у неділю, стосовно нападів США на ядерну програму Ірану.
"Україна впевнена, що іранську ядерну програму потрібно зупинити, щоб вона більше не становила загрози ані для країн Близького Сходу, ані для інших націй. Протягом багатьох років тривали мирні зусилля щодо нерозповсюдження ядерної зброї в Ірані, проте вони не принесли очікуваних результатів. Україна, яка зробила один із найбільших внесків у глобальне ядерне роззброєння, прекрасно усвідомлює, наскільки небезпечною може бути зброя масового знищення. Тому Україна має моральне право стверджувати, що ліквідація іранської ядерної програми сприятиме підвищенню безпеки як у регіоні Близького Сходу, так і в усьому світі", - підкреслюється в заяві.
Також в МЗС констатували, що до нинішнього розвитку подій призвели агресивність дій іранського режиму, його тривала деструктивна політика з підриву міжнародного миру та безпеки, включаючи вороже ставлення як до Ізраїлю, так і до багатьох інших націй.
"Іран виступає як співучасник агресії проти України. Режим в Ірані надає військову підтримку Росії, зокрема постачаючи безпілотники та технології, які Москва постійно використовує для вбивств та знищення критично важливої інфраструктури. Ми неодноразово підкреслювали міжнародній спільноті, що дії Ірану є серйозним порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 2231 (2015), зокрема пункту 4 додатку В цього документа, і потребують відповідної реакції. Крім того, Іран за допомогою своїх проксі-структур продовжує дестабілізувати ситуацію з безпекою на Близькому Сході, що створює все більші загрози миру та стабільності в регіоні", - заявили в українському Міністерстві закордонних справ.
Там також висловили переконання, що іранський народ заслуговує на гідне, вільне та щасливе життя у мирі та порозумінні з Ізраїлем і з усіма іншими народами світу, "а не на засилля нинішнього режиму з його орієнтацією на війну, терор, брехню та одвічну конфронтацію".
"Ми впевнені, що рішуча стратегія "миру через силу", яка вже зараз обмежує можливості іранського режиму для терористичних дій та дестабілізації регіону, може суттєво покращити міжнародний порядок і безпеку не лише на Близькому Сході, але й у Європі. Для завершення російської агресії проти України також необхідні рішучі кроки, лідерство та посилення тиску на тих, хто не виявляє готовності до конструктивного діалогу для досягнення миру", - підкреслили в Міністерстві закордонних справ, зазначивши, що йдеться, насамперед, про санкції проти нафтових доходів РФ та збільшення оборонних можливостей України.
В той же час в Міністерстві закордонних справ охарактеризували обстановку на Близькому Сході як надзвичайно напружену та закликали до "зниження напруги в регіоні і надання пріоритету пошуку дипломатичних шляхів вирішення конфліктів через переговори".
Згідно з повідомленням, вночі з суботи на неділю Сполучені Штати здійснили ракетний удар по трьом важливим ядерним об'єктам в Ірані, про що заявив президент Дональд Трамп. Мішенями стали ядерний комплекс Натанз, розташований за 250 км на південь від Тегерана, таємний об'єкт Фордо поблизу міста Кум у горах, а також ядерний дослідницький центр в Ісфахані, відкритий за підтримки Китаю в 1984 році.